PSONI Koło w Kamieniu Pomorskim z kolejnym sukcesem

W dniu 22 listopada 2019 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kamieniu Pomorskim wydał decyzję pozwalającą na użytkowanie parteru czterokondygnacyjnego budynku PSONI Koło w Kamieniu Pomorskim, położonego przy ulicy Kopernika 12. Jak poinformowała nas Pani Jolanta Janik,  PSONI  rozliczyło się z wykonawcą prac za pierwszy etap tej inwestycji. Na parterze tego budynku zostanie otwarty obiekt restauracyjny z zapleczem kuchennym wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt  gastronomiczny i  chłodniczy na wysokim poziomie. Restauracja będzie ogólnodostępna  dla wszystkich mieszkańców Kamienia Pomorskiego i okolic.

Obecnie trwają prace wykończeniowe na pierwszym, drugim i trzecim piętrze. Budowa nowego obiektu PSONI została rozpoczęta w połowie maja 2018 r. wyburzeniem starego budynku po WTZ kamieńskiego Koła PSONI przy ulicy M. Kopernika 12. W obiekcie tym  znajdzie swoje miejsce między innymi Zakład Aktywności Zawodowej działający przy wspomnianym Kole PSONI w Kamieniu Pomorskim.

Jest to już drugi obiekt PSONI w Kamieniu Pomorskim wykonany i wyposażony od podstaw na bardzo wysokim poziomie. Drugi, ale z pewnością nie ostatni. Kolejny obiekt Kamieńskiego Koła PSONI powstaje przy ulicy Szpitalnej.

Koło PSONI w Kamieniu Pomorskim ze swoimi podopiecznymi pracuje na bardzo szeroką skalę. Pracę z niepełnosprawnymi podopiecznymi zaczyna już od urodzenia  w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju i prowadzi ją przez cały okres najpierw w przedszkolu zintegrowanym, poprzez OREW, gdzie podopieczni kończą  naukę w zakresie szkoły podstawowej, dalej w ramach  Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz  Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczy ich przystosowania do życia, a w Zakładzie Aktywności Zawodowej podopieczni mogą pod okiem nauczycieli zawodu  wykonywać pracę zawodową. Stowarzyszenie prowadzi też zajęcia z osobami starszymi w ramach Środowiskowego Domu Samopomocy. 

Integracja, edukacja, opieka, wychowanie, stymulacja, szacunek, przyjaźń, praca, pomoc, wspólnota, aktywizacja, sprawność, tolerancja, równość, godność czy rehabilitacja – to nadrzędne wartości ludzkiej bytności jakie są respektowane, chronione i egzekwowane przez wszystkie osoby związane z kamieńskim Kołem PSONI.

Obecnie Koło prowadzi dla swoich podopiecznych w formie świadczeń zdrowotnych, wielospecjalistyczną pomoc, między innymi w zakresie wczesnej interwencji, rehabilitacji, terapii. Posiada bazę zabiegową oraz świetnie wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, co pozwala na świadczenie usług osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu kamieńskiego.

Kamieńskie Koło wspierane było i jest w dalszym ciągu, przez bardzo wielu wyjątkowych ludzi. Dzięki niekiedy ogromnemu uporowi, a zarazem dążeniu do wyznaczonego sobie celu, udało się stworzyć wspaniały ośrodek, którym nasz powiat może się poszczycić w dosłownie całym kraju. Wspaniała, niemal rodzinna, a zarazem wspólna ciężka i odpowiedzialna praca tak wielu pracowników, daje znakomite wyniki, idące w wielką wdzięczność wszystkich podopiecznych i ich rodzin.

Zarząd Koła, na którego czele stoi Pani Jolanta Janik, to wzór do naśladowania dla innych. Przez ponad dwudziestoletni okres istnienia Zarząd pokazał i udowodnił innym, że jak się chce, to można  zrobić wiele, a nawet bardzo wiele.

W.T.

 

Jeden komentarz na temat: PSONI Koło w Kamieniu Pomorskim z kolejnym sukcesem

  1. Avatar Basia pisze:

    Największy pracodawca w powiecie kamieńskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *