09-04-2016 » Powiat i region

Przyjechali jak po swoje

Policjanci z Wolina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z terenu budowy hotelu w Płocinie ukradli materiały i sprzęt budowlany wartości 3700 złotych. W wyniku zorganizowanej przez policjantów zasadzki zostali oni zatrzymani. Teraz staną przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia br. Nieznani wówczas sprawcy, po wyważeniu drzwi wejściowych do budynku hotelu, z jego wnętrza skradli mienie w postaci elektronarzędzi oraz kabli elektrycznych. Łupy ukryli w zaroślach w odległości około 150 m od miejsca włamania. Po skradzione przedmioty mieli wrócić następnego dnia.  Funkcjonariusze z Wolina obserwując teren porzucenia skradzionych przedmiotów około godziny 22.00 zauważyli pojazd, którym  jak ustalono mieli poruszać się sprawcy przestępstwa.  W wyniku zorganizowanej przez policjantów zasadzki zostali oni zatrzymani.

Sprawcami okazali się 30 latek z Wolina oraz 22-latek ze Świnoujścia notowany wcześniej za przestępstwa podobne. Ponadto, w wyniku sprawdzenia w policyjnej bazie ustalono, że 22 – latek jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Gryficach celem doprowadzenia do Zakładu Karnego.

Mężczyzn przewiedziono do policyjnego aresztu. Teraz staną przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim

sierż. Izabela Trepko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *