Przedsiębiorcza młodzież z Pomorza Zachodniego zbuduje startupy

 Na Pomorzu Zachodnim startuje kolejna seria warsztatów z przedsiębiorczości dla młodzieży pod nazwą Startup Shaker, które Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego organizuje we współpracy ze Startup Academy. Podczas zajęć uczniowie zbudują innowacyjne biznesy, które mogą podbić nasz rodzimy rynek.

Dwa dni i zbudowanie szczegółowego planu swojego startupu – to wyzwanie czeka na zespoły ambitnych uczniów z pięciu miast Pomorza Zachodniego. Przejdą one ścieżkę od stworzenia pomysłu na biznes, poprzez zaprojektowanie jego modelu biznesowego, strategii marketingu, aż na prezentacji inwestorskiej kończąc. Będzie to porządna dawka merytoryki i przede wszystkim praktyki – zapowiadają organizatorzy.

Warsztaty będą prowadzone przez praktyków i trenerów Startup Academy, którzy przyjadą specjalnie na tę okazję z Warszawy – przedsiębiorca Konrad Kaczmarczyk oraz wiceprezes funduszu inwestycyjnego Kacper Różyński. To pod ich okiem młodzież będzie szlifować swoje pomysły oraz otrzyma cenne informacje zwrotne i doradztwo, który pozwoli na ich ulepszenie.

Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie nabędą nowe kompetencje w zakresie umiejętności budowania innowacyjnych i skalowalnych firm. Zweryfikują też, czy ich pomysł ma szansę zaistnieć na rynku bez ponoszenia dużych kosztów. Ryzyko nieodzownie związane jest z przedsiębiorczością, ale można je zmniejszyć stosując metody pracy typowe dla startupów z całego świata. Dzięki temu możliwe jest szybkie potwierdzenie czy dany projekt znajdzie klientów i odniesie sukces.

– Kształcenie postaw przedsiębiorczych oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Rozwój technologii wymusza na nas wszystkich potrzebę ciągłego uczenia. Cieszę się, że szkoły i uczniowie, tak chętnie angażują się w projekt, który dla nich realizujemy – mówi Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Warsztaty odbędą się w pięciu miastach województwa zachodniopomorskiego:

3-4 października 2022 r.- Zespół  Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku,

5-6 października 2022 r.- Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Oflagu w  Bornem Sulinowie,

17-18 października .2022 r.- Zespół  Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu,

19-20 października 2022 r.- Zespół Szkół Rolniczych / Centrum Kształcenia Zawodowego
w Świdwinie.

24-25 października 2022 r.- Zespół  Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie.

– To już druga seria warsztatów Startup Shaker na Pomorzu Zachodnim. Przed wakacjami nasi trenerzy odwiedzili szkoły w: Drawsku Pomorskim, Gryfinie, Sławnie i Trzebiatowie. Niezmiernie nas cieszy entuzjazm młodych ludzi i otwartość na wiedzę, jaką się z nimi dzielimy. Wierzymy, że będzie miało to realny wpływ na ich przyszłość – mówi Karolina Piotrowska członkini zarządu Startup Academy.

Warsztaty Startup Shaker odbywają się w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”. Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.18 Tworzenie i rozbudowa regionalnego systemu innowacji.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top