PROMOCJA MIĘDZYZDROJÓW W BYDGOSZCZY

Wśród zaplanowanych na 2016 rok działań promocyjnych gminy Międzyzdroje ważnym punktem była akcja promocyjna, która miała miejsce w dniach 19-20 lutego br. w Bydgoszczy.

W hali Artego Areny odbywały się po raz pierwszy targi Travel&Taste. Było to przedsięwzięcie, które pozwoliło nawiązać kontakty z kontrahentami branży turystycznej znajdującymi się zarówno na terenie Polski jak i Europy, a także wziąć udział w spotkaniach i warsztatach – wszystko, aby poszerzyć i rozpowszechnić ofertę Międzyzdrojów.

 Ważnym elementem pobytu były spotkania z przedstawicielami innych gmin oraz mediów. Burmistrz Leszek Dorosz udzielił wywiadu w Radiu Pomorza i Kujaw, podczas którego przedstawił ofertę wydarzeń kulturalnych zaplanowanych w 2016 roku. Następnie, jako ekspert, uczestniczył w blisko godzinnej audycji „na żywo” z hali targów. Przedstawiciele gminy wzięli udział w spotkaniu z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

Podczas targów pracownicy referatu promocji na scenie zorganizowali dwa konkursy z wiedzy o Międzyzdrojach (w tym wspólny konkurs z gminą Ciechocinek). Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody – wydawnictwa albumowe o Międzyzdrojach.

Stoisko Międzyzdrojów było doskonałą okazją do zaprezentowania atrakcji i bogatych możliwości naszego miasta i gminy mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego. Ogromną popularnością wśród odwiedzających cieszyły się materiały promocyjne gminy, a także oferty noclegowe obiektów hotelowych z terenu gminy.

W piątek wystawcy wzięli udział w spotkaniach, warsztatach, rozmowach handlowych. Była to okazja do wymiany doświadczeń i zaprezentowania swojej oferty pośród przedstawicieli branży turystycznej. Sobota to dzień, w którym targi otwarto dla odwiedzających. Do stoisk podchodzili najczęściej ci, którzy szukali pomysłów na odpoczynek w nadchodzącym sezonie. W dwudniowym wydarzeniu wzięło udział 73 wystawców, a  stoiska według szacunków organizatorów odwiedziło pięć tysięcy osób. Organizatorem Targów Travel and Taste była Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz Klastrem BITCity, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Agencja Marketingowa Green House.

Joanna Ścigała

Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *