Program mentorski dla firm z Pomorza Zachodniego

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu do wzięcia udziału w wyjątkowym programie mentorskim realizowanym w ramach projektu Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne. Pierwszym mentorem będzie projektantka i kostiumografka Katarzyna Konieczka, która współpracowała m.in. z Lady Gagą. Na zgłoszenia zainteresowanych, przede wszystkim z branży designu, czekamy do 9 października.

Program mentorski to kolejna inicjatywa skierowana do kreatywnych przedsiębiorców z regionu, utalentowanych twórców, osób z innowacyjnymi pomysłami, które chcą założyć i rozwinąć działalność gospodarczą na Pomorzu Zachodnim.

Wyróżniamy się na tle innych regionów europejskich w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Do silnego gospodarczo Pomorza Zachodniego prowadzi droga, którą chcemy podążać razem z lokalnymi inicjatywami, dlatego inwestujemy w gospodarkę opartą na wiedzy. Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców rozpoczynamy program, który z całą pewnością będzie dla nich inspiracją i wsparciem – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Mentoring będzie realizowany w ramach cyklu Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne. Trzy główne tematy działań zaplanowanych w tym projekcie to: design, nowoczesne technologie (w tym zielona energia) oraz zarządzanie i marketing. Celem jest rozwój innowacji, wymiana wiedzy, dzielenie się doświadczeniami.

Pierwszym mentorem w ramach prowadzonego projektu będzie Katarzyna Konieczka – absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Tworzy wyjątkowe kostiumy zarówno sceniczne, jak i dedykowane do wyjątkowych sesji zdjęciowych w magazynach Vogue czy I-D Magazine. Współpracowała m.in. z Lady Gagą, Fergie czy Amber Rose. Jako jedyna polska projektantka została okrzyknięta jedną z „10 projektantów mody przyszłości” przez amerykański serwis CNN. Obecnie pracuje przy wielu zagranicznych jak i krajowych produkcjach filmowych oraz telewizyjnych.

Zadaniem mentorki będzie analiza funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz wskazywanie potencjalnych rozwiązań pojawiających się problemów, wsparcie w nawiązaniu kontaktów biznesowych, a także wskazanie możliwych kierunków rozwoju w danej branży.

Co najważniejsze, program mentorski ma charakter bezpośrednich spotkań uczestników programu z renomowanym, światowej klasy specjalistą. Sesje mentorskie w siedzibie przedsiębiorców mają pokazać pomysły, stworzyć narzędzia do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą wyjść ze swoim produktem czy usługą na rynek krajowy i międzynarodowy – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Uczestnikami „Programu mentorskiego dla firm” mogą zostać mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa z Pomorza Zachodniego, które wypełnią formularz na stronie https://biznes.wzp.pl/  do dnia 9 października 2022 r. oraz zostaną wybrane spośród wszystkich zgłoszeń przez kapitułę konkursową.

W formularzu zgłoszeniowym należy odpowiedzieć na kilka pytań, które ułatwią kapitule konkursowej programu zapoznanie się z działalnością oraz osiągnięciami danego przedsiębiorcy.

Pierwsze spotkanie z mentorem planowane jest już w tym miesiącu

Efekty współpracy oraz wypracowanych rozwiązań zostaną zaprezentowane na konferencji poświęconej tematyce Designu, która odbędzie się 23 listopada 2022r. w Operze na Zamku w Szczecinie.

Mówcy i praktycy pochodzący z kraju i zagranicy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno ze sceny jak i podczas bezpośrednich spotkań z przedsiębiorcami po wydarzeniu.

Działania w ramach cyklu Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne realizowane są w ramach projektu pn. „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 1.14 „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym”.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskieg

To top