17-02-2016 » Powiat i region

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą program 500 plus

To najlepszy wzorzec, że państwo pomaga rodzinom w wychowaniu dzieci i daje im wsparcie – powiedział prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę wprowadzającą program “Rodzina 500 plus”.

W środę prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program “Rodzina 500 plus”.

– To jest dla mnie niezwykle radosny dzień, ponieważ po raz pierwszy od 1989 roku powstaje i dziś zostanie zakończony proces legislacyjny ustawy, która rzeczywiście oznacza wsparcie ze strony polskiego państwa dla tych, którzy są w naszym kraju najważniejsi, dla rodzin, które mają dzieci – mówił Andrzej Duda tuż przed złożeniem podpisu pod ustawą.

Dodał, że “to właśnie jest wzorzec najlepszy – to, że państwo pomaga rodzinom w wychowaniu dzieci”. -Nie zastępuje rodziny w wychowaniu, nie narzuca rodzicom modelu wychowania dzieci, nie wymusza, w jaki sposób mają swoje dzieci wychowywać, ale daje możliwość, żeby wesprzeć te rodziny, które dzieci mają – podkreślił prezydent.

Program “Rodzina 500 plus” zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe – 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

źródło: lex

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *