Prezes kamieńskiego PGK zatrzymany. Prokuratura postawiła mu zarzuty

Jak podało dziś na swoich łamach portal ikamien.pl,  rzecznik CBA oficjalnie potwierdził informację. Adrian G. prezes PGK został zatrzymany. Postawiono mu zarzuty. Jak udało się dowiedzieć Redakcji portalu ikamien.pl,  prezes kamieńskiej gminnej spółki został wczoraj zatrzymany. Informację taką przekazał rzecznik CBA. Służby przedstawiły Adrianowi G. zarzuty o charakterze korupcyjnym Prokuratura wystąpiła o areszt tymczasowy. W dniu dzisiejszym prezes spółki Adrian G. wyszedł na wolność Zatrzymanie może mieć związek z wcześniejszym aresztowaniem Tomasza Ż. byłego pracownika PGK w Kamieniu Pomorskim. Tomasz Ż odpowiadał za realizację inwestycji wykonywanych przez gminną spółkę. Został aresztowany na trzy miesiące także z zarzutami o charakterze korupcyjnym. W grę wchodziły przetargi ogłaszane przez PGK i łapówki wręczane przez jednego z lokalnych przedsiębiorców. Prokuratura wystąpiła o areszt tymczasowy.

Sąd Rejonowy w Szczecinie nie uwzględnił wniosku Prokuratury Rejonowej o zastosowanie aresztu tymczasowego dla prezesa PGK Adriana Guranowskiego.

Sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinie Prawobrzeże i Zachód rozpatrywała dziś wniosek Prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego dla Prezesa PGK. Sprawa miała mieć związek z zatrzymaniem byłego pracownika PGK,  o którym informowaliśmy tydzień temu.

Adrian Guranowski miał postawione przez Prokuraturę dwa zarzuty. Jeden o charakterze korupcyjnym, drugi dotyczący mataczenia w śledztwie. W związku z tym, po zatrzymaniu jakie miało miejsce w czwartek (26.09) wystąpiono o zastosowanie wobec Prezesa PGK aresztu tymczasowego.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, Sąd Rejonowy zdecydował się oddalić wniosek prokuratury i w dniu dzisiejszym prezes spółki Adrian G. wyszedł na wolność

O tym czy Prokuratura odwoła się od postanowienia Sądu Rejonowego napiszemy po otrzymaniu informacji na ten temat.

W ocenie redakcji sprawa jest rozwojowa i nie zakończy się na tym postanowieniu Sądu Rejonowego w Szczecinie. Zatrzymany Tomasz Ż jest w areszcie na trzy miesiące.  

W tle tej sprawy występuje lokalny przedsiębiorca wręczający łapówki. Nie łapówkę a łapówki były wręczane w przetargach organizowanych przez PGK w Kamieniu Pomorskim. Jak wynika z informacji prasowych w tej sprawie,  pracuje CBA, poważna agencja rządowa.      Zarówno zatrzymany Tomasz Ż jak i wręczający łapówki przedsiębiorca nie ma już nic do ukrycia. W ich przypadku, mleko się wylało.

Areszt to miejsce gdzie jest dużo czasu do myślenia i wypracowania planu na wyjście z sytuacji. A najlepsze wyjście jest jedno, tylko pełna prawda i podanie prokuraturze mocodawców tego przekrętu może im pomóc.

W.T.        

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *