Prace idą pełną parą. Trwa budowa stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Duńskiej

 Zniwelowany teren, palowanie, wylewki żelbetowe i pierwsze zbrojenia – trwają roboty ziemne przy budowie nowej siedziby stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Duńskiej w Szczecinie. Nowoczesny obiekt ma powstać do czerwca 2021 roku. Zapewni bardziej komfortowe warunki pracy medyków oraz skróci czas dojazdu do pacjenta.

Inwestycja przy ul. Duńskiej rozpoczęła się w drugiej połowie marca br. To efekt umowy, którą Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego podpisała z wykonawcą prac firmą Calbud. Roboty budowlane przebiegają zgodnie z planem. Wykonano już m.in. palowanie i prace żelbetowo-zbrojarskie. W ciągu najbliższego tygodnia rozpocznie się wznoszenie stanu surowego, pojawi się płyta fundamentowa, a następnie mury budynku.

To dobra wiadomość, że w tak trudnym czasie, w dobie pandemii koronawirusa roboty przy budowie siedziby WSPR przy ul. Duńskiej przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dla tak dużej aglomeracji jak Szczecin taka nowoczesna infrastruktura jest niezbędna. Pozwoli zarówno na lepsze skomunikowanie oraz szybsze dotarcie do chorego – podkreśla zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Siedziba przy ul. Duńskiej 1 to jeden z dwóch nowych adresów dla obiektów WSPR. Na ponad 4800 m2 powstanie dwukondygnacyjny budynek, w którym będą pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. W tym miejscu znajdą się także biura, serwerownia oraz strefa do mycia sprzętu i dezynfekcji karetek. Docelowo stacjonować ma tu na co dzień 6 zespołów ratownictwa medycznego, które zostaną przeniesione z obiektu przy al. Wojska Polskiego. Budynek ma być gotowy za 13 miesięcy.

Jeśli pozwolą na to finanse chcielibyśmy przyspieszyć zakończenie prac budowlanych przy ul. Duńskiej. Jest to ważne dlatego, że zależy nam na utrzymaniu reżimu sanitarnego dla ratowników oraz ambulansów w czasie trwającej obecnie pandemii koronawirusa. Teraz bowiem dekontaminacja odbywa się przy al. Wojska Polskiego w namiocie użyczonym nam tymczasowo przez straż pożarną, a w nowej siedzibie zaprojektowane już jest specjalne, zadaszone, a także ogrzewane miejsce do odkażania pojazdów, jak i członków zespołów ratownictwa medycznego – przyznaje dyrektor WSPR w Szczecinie Roman Pałka.

Koszt powstania nowego budynku wyniesie blisko 16 mln zł. To środki pochodzące z dotacji Urzędu Marszałkowskiego oraz funduszy własnych Stacji.

Biuro Prasowe

Gabinet Marszałka

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top