Poznajcie kobiety, które robią świetny i młody szczeciński biznes

Czy istnieje coś takiego jak młody szczeciński biznes? Sądzimy, że tak. Co więcej, wiemy jakie firmy idealnie wpisują się w to hasło. Ten biznes zrodził się z pasji, potrzeb i wpisuje się w piękno, czystość oraz naturalne atuty Pomorza Zachodniego. Zapraszamy do posłuchania i obejrzenia kolejnego odcinka podcastu gospodarczego „Pomorze Zachodnie otwarte na Biznes”. Tym razem gośćmi audycji są Gosia Dziembaj i Urszula Ośmiałowska, założycielki firm Foonka i Ministerstwo Dobrego Mydła.

Czy wieczorami śnisz o zasypianiu na stogu siana, a każdego poranka marzysz o używaniu najbardziej naturalnych kosmetyków jakie są tylko możliwe? Tak zrodził się biznes. Jak do tego doszło, że stworzony w domowych warunkach produkt, przerodził się w coś, co zachwyca klientów już nie tylko w Polsce. Gosia Dziembaj, współzałożycielka firmy Foonka i Urszula Ośmiałowska z Ministerstwa Dobrego Mydła, opowiedziały nam jak zbudowały swoje firmy. Warto posłuchać jak udało im się pokazać na rynku, przyciągnąć pierwszych klientów czy jak wykorzystują media społecznościowe. Co jest tajemnicą ich sukcesu?

Po branży stoczniowej, IT, OZE i e-commerce, przyszedł czas, by porozmawiać o tym jak w biznesie radzą sobie młode szczecińskie firmy. Zachęcamy do słuchania i oglądania nowego odcinka audycji „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes”, którą poprowadził Dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Jacek Wójcikowski. Jego gośćmi są firmy – laureaci pierwszej edycji konkursu gospodarczego marszałka – „Twój biznes pod banderą sukcesu”.

Foonka to producent wyjątkowych tekstyliów, pościeli, pledów czy poduszek. Słoma, alpejska łąka, błogie chwile wakacyjnego lenistwa – sugestywne wzory tkanin odnoszą się do natury i doskonale wpływają na nastrój. Firma czerpie inspiracje z lokalnych jezior i lasów. Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego tą firmę: https://www.youtube.com/watch?v=niw1DrXEOqg&feature=youtu.be

Ministerstwo Dobrego Mydła to producent ręcznie wyrabianego mydła i naturalnych kosmetyków, w których można poczuć klimat nadmorskich przestrzeni, prostoty i wolności. Wszystko jest wpisane w DNA firmy, a jej historię możemy poznać tu: https://www.youtube.com/watch?v=0Nvy_E_tZgQ&feature=youtu.be

Rozmowy z cyklu „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes” przybliżają m.in. tematykę regionalnych specjalizacji. Audycji można słuchać poprzez profil „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes” w serwisach soundcloud, iTunes, Spotify, a także śledzić poprzez portal facebook:

https://soundcloud.com/pomorzezachodniebiznes/05032020-r-podcast-5-foonka-i-ministerstwo-dzwiek

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/pomorze-zachodnie-otwarte-na-biznes/id1477592256?l=pl
https://youtu.be/HoOpyVa16ac

https://open.spotify.com/episode/4DhmBVW19F1NQl66FGS9Uo

https://www.facebook.com/investinwestpomerania/

Serdecznie zachęcamy do słuchania i oglądania.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

To top