09-07-2017 » Powiat i region

Poznaj magię kamieni – Czy mogę nosić kamień, który nie jest dobrany do mojego znaku zodiaku? – część 1

Jak wszem się mówi, zdrowie i szczęście jest dla nas najważniejsze w życiu. Wielu z nas jednak nie przywiązuje do tego wagi. Szczególnie młodzi lub bardzo młodzi ludzie. Większość z nas dba o swoje zdrowie, wygląd a także, by w ich życiu nie było niemiłych niespodzianek, by życie było piękne. Szuka różnych specyfików, poszukuje wśród metod alternatywnych, np.  z powrotem modnych ziół.

Są też w tej całej plejadzie zdrowień i uzdrowień, kamienie. Nie tylko te najbardziej szlachetne i bardzo rzadkie, ale również te bardziej dostępne, które z jakichś powodów trafiły do nas, czy to w postaci kolczyków, wio sorka czy bryłki minerału leżącego na półce w pokoju. Dobrze się z nimi czujemy nieświadomie czując, że pomagają nam w naszej codzienności. Wielu, bardzo wielu (i nie tylko ekspertów medycyny naturalnej) twierdzi, że wpływ kamieni na ich organizm jest widoczny. Że kamienie naprawdę na nas działają.

Dlatego też otwieramy (nie tylko na sezon letni) nową rubrykę, w której znajdziecie drogowskazy, dla lepszego zdrowia i samopoczucia, które dała nam Matka Ziemia. A są nimi przeróżne i barwne kamienie szlachetne.

Rubryka jest redagowana wespół z Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim – p. Eweliną Sokołowską-Andrzejewską, córką założyciela muzeum, Grzegorza Sokołowskiego, niegdysiejszego, wspaniałego znawcy tematu.

A na początek…

Często spotyka się wskazówki astrologiczne w postaci kamieni dopasowanych do horoskopu. Czy mogę nosić kamień, który nie jest dobrany do mojego znaku zodiaku?

Oczywiście, że tak. Dobór kamieni do znaków zodiaku jest bardzo ogólny i stanowi raczej zbiór kamieni, które osobom urodzonym w danym okresie mają przynosić szczęście, pomyślność i pomagać w pokonywaniu przeszkód na ich drodze. Jeśli „woła” nas kamień nie umieszczony w żadnym ze spisów, jako polecany dla nas, nie wahajmy się z nim zapoznać. Z pewnością „ciągnie” nas do niego nie bez powodu.

Każdy kamień emituje własną energię. Może „zawołać” jeśli w danej chwili w naszym organizmie jest niedobór energii, którą on może pomóc nam uzupełnić lub pokonać jakieś dolegliwości. Niezwykle często w słotne dni tygrysie oczko zaciekawia osoby odwiedzające nas w Muzeum Kamieni. Przypadek czy też może uaktywnienie kamienia, którego wpływy mogłyby nam pomóc? Tygrysie oko bowiem wzmacnia organizm w okresie przeziębień, wspomaga leczenie dróg oddechowych, emanuje ciepłą energią, której często nam brak, w szare, deszczowe dni jesienne.

Bywa też tak, że znak zodiaku pod którym się urodziliśmy nie jest naszym dominującym znakiem, a czasem nawet jeśli jest to niekoniecznie jedynym. Z tego względu wielu astrologów uważa, że kamienie szlachetne czy minerały powinny być wybierane indywidualnie. Ja bym jednak nie popadała w tę skrajność życia według tabelek i wykresów. Oczywiście można korzystać z takiej pomocy, nie neguję tego, jednak moim zdaniem nie jest ona niezbędna. Mamy w sobie moc zwaną po części intuicją i ona najlepiej nam doradzi.

Warto przy okazji przestrzec przed listami kamieni zodiakalnych, które najłagodniej mówiąc są wyssane z palca lub, co częstsze, dostosowane do towaru, jaki oferuje sklep. Warto korzystać z dobrych źródeł a przede wszystkim zgłębiać znaczenie indywidualne kamieni i słuchać swojej intuicji.

Zapraszam do bliższego zapoznania się z właściwościami kamieni http://magiakamieni.blog.pl/

www.sokolowski-muzea.pl

Jeśli mają Państwo jakieś pytania prosimy pisać, a postaramy się odpowiedzieć na nie w tym dziale: muzeum kamieni@gmail.com

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim/Miwa

 

 

3 komentarzy na temat: Poznaj magię kamieni – Czy mogę nosić kamień, który nie jest dobrany do mojego znaku zodiaku? – część 1

  1. Avatar Laczenie kamieni pisze:

    Czy moge nosic na raz onyx czarny tygrysie oko I ametyst.zrobilam z nich amulet.jestem wodnikiem ale pokierowalam sie wyborem kamieni po ich wlasciwosciach

  2. Avatar Jakie kamienie wspolgraja ze soba pisze:

    Czy moge nosic na raz onyx czarny tygrysie oko I ametyst.zrobilam z nich amulet.jestem wodnikiem ale pokierowalam sie wyborem kamieni po ich wlasciwosciach

  3. Avatar Czy te kamienie nie gryza sie pisze:

    Czy moge nosic na raz onyx czarny tygrysie oko I ametyst.zrobilam z nich amulet.jestem wodnikiem ale pokierowalam sie wyborem kamieni po ich wlasciwosciach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *