Postulaty z pogranicza usłyszane w Warszawie.

Presja ma sens!

Wszystko wskazuje na to, że głos mieszkańców transgranicznych został usłyszany przez rząd. Na stronie Ministerstwa Zdrowia ogłoszono do konsultacji roboczych projekt „Rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”, w którym zapisano zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny osób, które przekraczają granicę  w celach zawodowych, służbowych i zarobkowych, a także uczniów i studentów. Marszałek Olgierd Geblewicz z satysfakcją przyjął dokument, który może „odmrozić” gospodarczą i społeczną aktywność na pograniczu.

Cieszę się, że rząd w końcu dostrzegł los pracowników transgranicznych. Mam nadzieję, że proponowane rozwiązania zostaną wprowadzone szybko i skutecznie – mówi Olgierd Geblewicz. – Chcę podziękować  wszystkim, którzy byli zaangażowani w akcje na granicy – zarówno protestującym mieszkańcom pogranicza, jak i osobom wspierającym te protesty – za solidarność   i zrozumienie transgranicznej rzeczywistości.

Całość rozporządzenia można znaleźć pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporzadzenie-ws-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii-2?fbclid=IwAR3OLZ7LF5Ev5ilDg2U48LGQihqGTbxYVmnJBSppoa7sb4rnXggZuOenmYM

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top