Ponad 600 tys. zł dla Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.  

Pomoc na zakup kolejnego ważnego sprzętu

Dynamicznie zmieniająca się koronawirusowa rzeczywistość sprawia, że służba zdrowia z dnia na dzień jest bardziej obciążona. Do szpitali trafia coraz więcej pacjentów. Potrzeba także coraz więcej personelu i sprzętu. Władze samorządu województwa zdecydowały o przekazaniu kolejnego finansowego wsparcia dla będącego na pierwszej linii walki z COViD-19 w regionie Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Z pomocą ponad 600 tys. placówka zakupi jeszcze w tym roku dodatkową aparaturę medyczną.

Szpital Wojewódzki w Szczecinie zamierza nabyć 15 sztuk strzykawkowych pomp infuzyjnych oraz mobilny aparat RTG z ramieniem C. Na zakup urządzeń przeznaczy blisko 700 tys. zł. Ponad 600 tys. pokryje dotacja Urzędu Marszałkowskiego.

Sytuacja polskiej służby zdrowia w dobie pandemii staje się coraz trudniejsza. Każda pomoc finansowa czy rzeczowa dla placówek medycznych jest na wagę złota. Nic nie zapowiada szybkiej poprawy otaczającej nas rzeczywistości, dlatego odpowiedzieliśmy na prośbę dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie przekazując kolejne fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Przyznaną dotację jednostka zamierza przeznaczyć na dwa rodzaje specjalistycznej aparatury. Zakup 15 sztuk strzykawkowych pomp infuzyjnych, to odpowiedź na zwiększoną liczbę łóżek covidowych w placówce, zwiększoną ilość przypadków hospitalizacji pacjentów z koronawirusem, a także potrzebę zaangażowania liczniejszego personelu pielęgniarskiego. Śródoperacyjny jezdny aparat RTG z ramieniem C pomoże zaś na oddziałach ortopedii, gdzie obecnie używane jest jedno urządzenie zakupione w 2006 roku. Nowoczesny sprzęt ułatwi oaz przyspieszy przeprowadzanie zabiegów tym bardziej, że Zintegrowany Blok Operacyjny zaprojektowano i wyposażono tak, aby znajdujące się na nim sale dwie operacyjne miały możliwość zastosowania mobilności aparatury do podglądu rentgenowskiego.

Pompy warte są 55 tys. zł, a aparat RTG kosztuje 640 tys. zł. Marszałek z budżetu województwa dołoży do zakupów odpowiednio 48 tys. zł. oraz 600 tys. zł.

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

To top