Pomóżmy Wiktorowi Lewickiemu w walce z rakiem mózgu

Na prośbę mieszkanki Międzyzdrojów, Ewy Lewickiej, zamieszczamy dramatyczny apel o pomoc dla 12-letniego Wiktora Lewickiego. Prosimy o wsparcie. Liczy się każda złotówka. Koszt leczenia w Stanach Zjednoczonych to 9,5 mln zł, brakuje jeszcze 8,5 mln zł, a potrzebną kwotę trzeba zebrać do 17 maja 2021 r.

„W listopadzie Wiktor usłyszał diagnozę: pineoblastoma. Bardzo rzadki, wysoce złośliwy, szybko rosnący i nawracający guz mózgu charakteryzowany w klasyfikacji WHO jako nowotwór IV stopnia. Rozpoczęło się leczenie: chemioterapia, jednak nie przyniosło oczekiwanych efektów. Lekarze nie zdecydowali się na operację. Dzisiaj Wiktor jest już przed ostatnią, szóstą wysoce agresywną chemioterapią. Aby guz się nie odnowił, konieczne jest jak najszybsze podjęcie autologicznego leczenia immunologicznego w Szpitalu Dziecięcym w St. Louis w Stanach Zjednoczonych. Jest to leczenie ratujące życie. Kwota 9 500 000 zł to cena za życie naszego chłopczyka. Wiktor jest już po konsultacjach medycznych i czeka na niego miejsce. Czas jest tak ważny, aby zapobiec odnawianiu się guza i przerzutom do kręgosłupa. Zastosowanie radioterapii może dać szansę na przedłużenie życia na kilka miesięcy, a jednocześnie zamyka inne możliwości leczenia, które istnieją, tylko nie są dostępne w Polsce.

Podjęliśmy działania sami, jednak widzimy, że nasz zasięg jest zbyt mały. Prowadzona przez nas zbiórka i licytacja ogromnie przyspieszyły, angażuje się coraz więcej ludzi, w tym sportowcy, pisarze i wielu ludzi dobrej woli. Piękny apel opublikowała Pani Justyna Steczkowska (do obejrzenia też w zakładce Ogłoszenia na stronie grupy licytacyjnej) https://fb.watch/55rHeKItpT/ Post w tej sprawie zamieścił na swoim profilu Kamil Grosicki. To wszystko jednak nadal za mało. Pilnie potrzebujemy rozgłosu i zaangażowania się w akcję ratującą życie przez tysiące, miliony osób.

Po wstępnym zweryfikowaniu kosztorysu ze Szpitala Dziecięcego w St. Louis rozpoczęliśmy zbiórkę w Fundacji Siepomaga. Wbrew pozorom Fundacja nie daje pieniędzy, tylko organizuje leczenie za granicą. O środki musimy walczyć sami. Fundacja weryfikuje prowadzoną zbiórkę, a ponadto nie wypłaca zebranych środków nam, tylko opłaca nimi wystawiane faktury dotyczące całego procesu leczenia, co zapewnia wiarygodność akcji.

Bardzo proszę o wszelką, jakąkolwiek możliwą pomoc, a także o przekazanie tej informacji lub linku do strony do jak największej liczby osób i instytucji współpracujących, przyjaciół i fanów, w szczególności o nagłośnienie sprawy w mediach z osobistym poparciem i prośbą o czynny udział w pomocy.

Prowadzimy również licytacje na rzecz Wiktora https://www.facebook.com/groups/304550551106447. Filmy o Wiktorku zamieszczane są tam w zakładce Ogłoszenia. Zachęcamy do dołączenia do grupy i udziału, licytowane są pobyty w Zakopanem, w Międzyzdrojach, Berlinie, przejażdżki bryczką, skoki spadochronowe, lot samolotem, przejażdżka wozem strażackim, fiatem 126p, samochodem zabytkowym, treningi sportowe i personalne, kursy i przeróżne rzeczy oraz aktywności, w tym przedmioty wykonywane przez dzieci poruszone losem Wiktorka. Licytujemy koszulkę Łukasza Fabiańskiego i numer startowy Kamila Stocha.

Wiktor od listopada ubiegłego roku żyje w ciągłym strachu, nie wiedząc, co będzie dalej, a my razem z nim. Walczymy też dla młodszego brata Wiktorka, dwuletniego Sambora. Sami nie damy rady, dlatego prosimy o pomoc. Wiktorek niknie w oczach, niszczy go nie tylko choroba, ale i troska o to, że my wszyscy się o niego martwimy.

Kilka kadrów z życia Wikusia („Byłem szczęśliwym dzieckiem”): https://www.facebook.com/100001093546239/videos/3961626370550442/

Dlatego bardzo proszę o rozpowszechnienie i osobiste poparcie naszej zbiórki: https://www.siepomaga.pl/wiktor-lewicki

Podsumowanie:

Co można zrobić, aby pomóc ratować życie Wiktorka

Dołączyć do zweryfikowanej zbiórki: https://www.siepomaga.pl/wiktor-lewicki

Dołączyć do grupy licytacyjnej: Licytacje – Walka o życie: Wiktor Lewicki vs. Guz Mózgu https://www.facebook.com/groups/304550551106447

Polubić stronę Wiktora na Facebooku: Walka o życie: Wiktor Lewicki vs. Guz Mózgu https://www.facebook.com/walkaozyciewiktorka

Zamieścić informacje o Wiktorku lub baner na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, zaapelować o pomoc do swoich przyjaciół i fanów.

Wysłać sms o treści 0127332 na nr 72365.

Dokonać tradycyjnej wpłaty:

Fundacja Siepomaga

  1. Władysława Andersa 3

61-894 Poznań

Alior Bank 81249010283587100000127332

Z tytułem wpłaty: „Darowizna Wiktor Lewicki”

Błagamy o pomoc.”

Z poważaniem i z wielką nadzieją na pomoc

Ewa Lewicka, ciocia Wiktorka

 

To top