Pomorze Zachodnie wspiera przemysły przyszłości. I pomaga prowadzić biznes w trudnych czasach

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego 28 marca zaprasza na konferencję „Pomorze Zachodnie Kreatywne / Innowacyjne / Nowoczesne”, która ma na celu wsparcie i rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także osób planujących założyć swoją działalność gospodarczą szczególnie w zakresie szeroko pojętych przemysłów przyszłości, w tym branży kreatywnej, rozwoju innowacji oraz nowych technologii i zielonej energii.

Wydarzenie organizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza zgromadzi ok. 100 – 150 uczestników (liczba miejsc ograniczona, zapraszamy do bezpłatnej rejestracji na http://biznes.wzp.pl , a także transmisji online na portalach społecznościowych Pomorza Zachodniego) i odbędzie się w Operze na Zamku w Szczecinie (poniedziałek, 28 marca, godz. 17). W trakcie wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jakie narzędzia i pomoc Pomorze Zachodnie oferuje przedsiębiorcom. Jak wspiera tych, którzy mimo kryzysowych czasów, planują przekuć swoją pasję w dochodowy biznes.

Pragniemy, aby wydarzenie było platformą wymiany doświadczeń, możliwości, pomysłów i jednocześnie inspirowało swoją formą do wykorzystywania i prezentowania innowacyjnych rozwiązań. Każdy osobiście będzie mógł przyjść i sprawdzić, z jakich konkretnych narzędzi będą mogły wkrótce skorzystać wszystkie zainteresowane firmy z naszego regionu – zachęca marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Na konferencji „Pomorze Zachodnie – Kreatywne/Innowacyjne/Nowoczesne”, będziemy gościć przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, uczelni wyższych, organizacji zajmujących się wsparciem przedsiębiorstw na Pomorzu Zachodnim, a w roli gości specjalnych wystąpią m.in. Pani Joanna Jurga- analogowa astronautka, projektantka produktu i przestrzeni, a także Tomasz Miler – biotechnolog z wykształcenia, który swoją pasję do garniturów przerodził w biznes, prowadzący bloga TomaszMiler.com, a także kanał na Youtube, gdzie większość jego filmów widziało ponad 1mln osób.

W panelu „Sukces na Pomorzu Zachodnim” poznamy lokalnych przedsiębiorców, którzy przedstawią swoją obecną działalność, jak radzą sobie w tak trudnych czasach i z jakimi problemami się borykają, a także dlaczego wybrali właśnie Pomorze Zachodnie do prowadzenia swojego biznesu.  A także tych, którzy w ostatnich latach wzięli udział w programach realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (m.in. w Konkursie gospodarczym „Twój biznes pod banderą sukcesu”).

W drugim panelu „Pomorze Zachodnie dla biznesu” przedstawiciele regionalnych organizacji wspierających przedsiębiorców, w kilku słowach opowiedzą o możliwościach, jakie daje współpraca, w jaki sposób lokalni przedsiębiorcy korzystający z ich pomocy w tych trudnych czasach, dzięki czemu mogą realizować odważne, nowoczesne i innowacyjne projekty, które wspólnie tworzą obraz silnego gospodarczo oraz otwartego na rozwój Pomorza Zachodniego.

Dodatkową platformą wymiany informacji oraz doświadczeń będzie strefa networkingowa, gdzie wszyscy prelegenci będą dostępni dla uczestników konferencji. Daje to możliwość bezpośredniego spotkania z autorytetami, wymiany kontaktów, pozyskania szczegółowych informacji o możliwościach dla lokalnych MMŚP, a także jest doskonałą okazją do nawiązania współpracy.

Po więcej szczegółów oraz do bezpłatnej rejestracji zapraszamy na http://biznes.wzp.pl.

Zadanie jest finansowane ze środków UE – EFRR w ramach działania 1.14 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pod nazwą „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.


Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top