Pomorze Zachodnie wspiera przemysły przyszłości

Państwa sukcesy to jest obraz tego, jak piękną drogę przeszliśmy na Pomorzu Zachodnim, jeśli chodzi o gospodarkę – mówił marszałek Olgierd Geblewicz do uczestników konferencji „Pomorze Zachodnie Kreatywne / Innowacyjne / Nowoczesne”, która w poniedziałek odbyła się w Operze na Zamku. To była efektowna inauguracja nowego cyklu działań samorządu województwa, które mają wspomóc rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Przede wszystkim z branży kreatywnej, nowych technologii i zielonej energii.

 Konferencja zorganizowana w historycznych, ale nowocześnie zmodernizowanych zamkowych wnętrzach miała cyfrową oprawę i znakomitych gości. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele świata biznesu i nauki. Wśród nich właściciele znanych zachodniopomorskich firm, twórcy ekskluzywnych marek, pionierzy innowacyjnych usług. Ci, którzy odnieśli sukces, dzielili się doświadczeniami, m.in. z trudnego czasu pandemii. Ci, którzy dopiero planują rozwinąć działalność gospodarczą – nawiązywali kontakty.

 – Biznes lubi dobre planowanie, podobnie jak samorząd. A w tych trudnych czasach niełatwo planować. Covid, teraz konflikt na Ukrainie pokazuje, jak wszystko, o co zabiegamy, bywa kruche. Dziękuję, że tak wiele inicjatyw jest podejmowanych przez zachodniopomorski biznes dla naszych gości z Ukrainy. I duża pomoc jest kierowana tam, na Ukrainę – marszałek województwa Olgierd Geblewicz rozpoczął konferencję od wyrazów uznania dla tych, którzy są liderami nie tylko w gospodarce, ale również w działalności społecznej, organizowaniu pomocy humanitarnej.

– Państwa sukcesy to jest obraz tego, jak piękną drogę przeszliśmy na Pomorzu Zachodnim, jeśli chodzi o gospodarkę – ocenił Olgierd Geblewicz.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top