Pomorze Zachodnie wspiera kolejny europejski kraj. Ambulans dla Mołdawii

Kolejny ambulans z zasobów Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przekazuje Urząd Marszałkowski. Karetka trafi do Mołdawii, która także pomaga ludności ukraińskiej opuszczającej swój kraj w związku z rosyjską inwazją. W poniedziałek, 11 kwietnia 2022 roku zapraszamy na konferencję prasową. W spotkaniu udział wezmą konsul honorowy Republiki Mołdawii Aleksander Łaskawer, konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej, marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz dyrektor pogotowia Roman Pałka. Obecni będą także kierowcy, którzy dwa dni temu dostarczyli dary medyczne do ukraińskich Czerniowców.

Karetka to Mercedes Benz 319 Sprinter z 2013 roku wyposażona w podstawowy sprzęt ratunkowy: nosze, podbieraki, krzesełko kardiologiczne i instalację tlenową. Ambulans jest gotowy do jazdy, w pełni sprawny technicznie oraz posiada aktualne przeglądy. Wartość daru to ponad 125 tys. zł.

Pojazd trafi docelowo do Kiszyniowa. To w tym mieście najczęściej uciekający przed wojną obywatele Ukrainy szukają schronienia. Od 24 lutego br. granicę ukraińsko-mołdawską przekroczyło 270 tysięcy osób.

Oficjalne przekazanie karetki nastąpi w poniedziałek, 11 kwietnia 2022 roku na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, o godzinie 11:30.

Zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów.

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

To top