12-12-2019 » Powiat i region

Pomoc w poszukiwaniach zaginionych osób

 Czas, w jakim służby docierają do osób zaginionych podczas akcji poszukiwawczych odgrywa kluczową rolę. Często prowadzone są one na rozległych, trudno dostępnych terenach, gdzie dotarcie do zaginionych jest bardzo czasochłonne. Środki przeznaczone z budżetu województwa pozwolą Ochotniczej Straży Pożarnej z Wołczkowa na zorganizowanie szkolenia oraz na zakup urządzeń nawigacyjnych, aby prowadzone przez nią działania były jeszcze bardziej skuteczne.  

Podczas poszukiwań prowadzonych m.in. na akwenach wodnych, polach czy w lasach odnalezienie osoby zaginionej jest bardzo trudne, a liczba osób w służbach, włączonych do poszukiwań nie zawsze jest wystarczająca. Użycie bezzałogowych statków powietrznych może wspomóc akcje poszukiwawcze, skrócić czas poszukiwań, a nawet uratować zaginioną osobę.

Środki z budżetu województwa, w wysokości 10 tys. zł, pozwolą OSP Wołczkowo na organizację 30- godzinnego szkolenia dla 30-tu ratowników ze stowarzyszenia. Podczas wykładów teoretycznych, ćwiczeń taktycznych i symulacyjnych oraz praktyk w terenie uczestnicy nabiorą umiejętności w zakresie metod poszukiwania zaginionych osób przy użyciu urządzeń GPS oraz z wykorzystaniem dronów. Dodatkowo OSP zakupi cztery urządzenia nawigacyjne.

OSP Wołczkowo jest organizacją społeczną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, przeznaczoną do walki z pożarami, miejscowymi zagrożeniami oraz prowadzącą działania poszukiwawcze z wykorzystaniem psów ratowniczych.

 Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *