03-05-2016 » Powiat i region

Pomoc bezdomnym – dofinansowanie od wojewody i z ministerstwa

9 organizacji pozarządowych otrzyma wsparcie finansowe od wojewody zachodniopomorskiego i z resortu polityki społecznej na działania na rzecz osób bezdomnych.

Na podstawie otwartego konkursu ofert wojewoda podzielił kwotę ponad 200 tys. zł. pomiędzy 7 organizacji pomagającym bezdomnym. 45 tys. zł otrzyma Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, po 40 tys. zł przyznano zachodniopomorskiemu oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie oraz Kołu Dębnowskiemu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. 25 tys. zł uzyskał TEEN CHALLENGE – Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Białogardzie, a tysiąc złotych mniej Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego – Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży KARWOWO. 21 tys. zł zostanie przekazane Stowarzyszeniu Ludzi Bezdomnych i Samotnych Matek z Dziećmi w Stargardzie, a ponad 8 tys. zł. Ośrodkowi Rehabilitacyjno-Postresocjolizacyjny w Darżewie – Stowarzyszenia Solidarni Plus.

Lista dofinansowanych projektów znajduje się na stronie ZUW.

W ramach „Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie otrzymają: Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Solidarni Plus Ośrodek Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjny w Darżewie.

Szczeciński oddział Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej otrzyma 110 tys. zł m.in. na remont dachu i pomieszczenia w budynku schroniska, montaż systemu monitoringu pożarowego w każdym pomieszczeniu, monitoringu wewnątrz i na zewnątrz budynku, systemu przywoławczego w łazience i toalecie. W ramach projektu stowarzyszenie planuje zakupić łóżka, materace, pralki, suszarki, odkurzacze, szafki nocne i podgrzewacz wody. Ponadto zaplanowano wymianę wykładzin podłogowych, montaż oświetlenia zewnętrznego i oświetlenia nocnego korytarzy oraz regenerację pieców akumulacyjnych poprzez wymianę grzałek.

Stowarzyszenie Solidarni Plus Ośrodek Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjny w Darżewie uzyskało 50 tys. zł. na reintegrację społeczno-zawodową 8 osób bezdomnych zamieszkałych w ośrodku. Z bezdomnymi realizowane będą indywidualne programy szkolenia, udzielanie pomocy w znalezieniu pracy oraz wsparcie w przystosowaniu do życia w społeczeństwie. Zatrudniony zostanie asystent niezależnego życia, który będzie odpowiadał za koordynowanie i monitorowanie świadczonych usług dla poszczególnych beneficjentów. Do zadań asystenta będzie należało także pilnowanie uczestnictwa w zajęciach osób zakwalifikowanych do programu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie MRPiPS.

ZUW Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *