Polska 2050. -Nowy zarząd regionu zachodniopomorskiego

W czwartek odbyły się wybory do zarządu regionu zachodniopomorskiego w Stowarzyszeniu Polska 2050. Skład uzupełniły trzy nowe osoby. W piątek zarząd zdecydował o powołaniu nowego lidera regionalnego.

Od ponad miesiąca struktury regionalne w województwie zachodniopomorskim nie mogły funkcjonować, z uwagi na rezygnację trójki członków zarządu. Konieczne było zatem przeprowadzenie wyborów uzupełniających. W czwartek, od godziny 19.30 członkowie Stowarzyszenia z naszego województwa wybierali zatem nowy skład zarządu. Ostatecznie, po ponad dwugodzinnym spotkaniu wybrano Tomasza Bukowskiego z Kalisza Pomorskiego oraz Edytę Leśniewską i Seweryna Pawłowskiego z Polic. Dołączyli oni do dwójki dotychczasowych członków zarządu – Judyty Fornalczyk i Piotra Ogrodowczyka.

Nowy zarząd na pierwszym posiedzeniu wybrał ze swojego grona Judytę Fornalczyk na lidera regionu zachodniopomorskiego. To już trzecia osoba na tym stanowisku w Stowarzyszeniu Polska 2050 na Pomorzu Zachodnim od chwili powstania regionalnych struktur tej organizacji.

„Odkąd powstała partia, trzeci filar naszego ruchu, lider regionu w Stowarzyszeniu ma przed sobą inne wyzwania. Mam nadzieję, że im podołam. Kontrola jest w Naszych rękach, decyzje w Naszej głowie, a chęć do zmiany sytuacji w Naszych sercach” – powiedziała Judyta Fornalczyk nawiązując do idei głowa-serce-ręce podkreślanej często przez Szymona Hołownię.

Stowarzyszenie Polska 2050 jest jednym z trzech filarów ruchu powołanego przez Szymona Hołownię. Pozostałe dwa to partia Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Instytut Strategie 2050.

 

 

To top