Półkolonie „Bezpieczne Wakacje” w Dziwnowie

Od 1 lipca dzieci z Gminy Dziwnów mogą korzystać z półkolonii „Bezpieczne Wakacje”, które jak co roku odbywają się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Dziwnowie.

Mimo obostrzeń i ograniczeń z powodu pandemii, zapewniamy wypoczynek dla 45 uczestników, stosując bezwzględne zasady bezpieczeństwa.

Po przybyciu dzieci oraz opiekunowie mają mierzoną temperaturę, dba się szczególnie o higienę

i stosowanie środków dezynfekcyjnych.

Dzieci podczas półkolonii zapoznane zostają z regulaminem, zasadami przestrzegania higieny indywidualnej i bezpiecznego wypoczynku.

Wpajanie i przypominanie uczestnikom półkolonii obowiązujących zasad pozwoli na zapobieganie zakażeniom COVID 19.

Wypoczywając na półkolonii dzieci przebywają cały dzień na świeżym powietrzu korzystając przede wszystkim z kąpieli w rzece i w basenie, grają w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, tenisa stołowego, skaczą na trampolinach, a dwa razy w tygodniu instruktor prowadzi z nimi zajęcia z żeglarstwa.

W niepogodę uczestnicy mają do dyspozycji świetlice wyposażone w telewizję, gdzie oglądają bajki, grają w gry planszowe i uczestniczą w zajęciach techniczno – plastycznych.

Organizatorzy zapewniają dzieciom trzy posiłki, w tym jeden ciepły. Kadra dba o bezpieczeństwo, dobrą zabawę i komfortowy wypoczynek.

W tym roku dla polepszenia bezpieczeństwa Gmina Dziwnów na Terenie Ośrodka Sportów Wodnych zrealizowała inwestycje, dzięki której część starej betonowej nawierzchni wyłożono

pol-brukiem. Przygotowano nowe boisko do siatkówki oraz ściankę do squasha.

Dziękujemy serdecznie Panu Bogdanowi Kokolus za ogromny wkład i bezpłatne przekazania ziemi na wyrównanie boisk oraz materiały do wykonania ścianki do squasha.

Wizyta pracowników z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim, którzy przeprowadzili w tym tygodniu kontrolę, potwierdziła że Organizatorzy przygotowali dzieciom wypoczynek na półkoloni w sposób, w którym mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo.

To top