04-03-2017 » Powiat i region

Policjanci odnaleźli zaginioną 12-latkę z Golczewa

Zachodniopomorscy policjanci odnaleźli zaginioną 12-latkę z powiatu kamieńskiego, która nie wróciła do domu od koleżanki. Zgłoszenie w tej sprawie funkcjonariusze przyjęli przed godziną 21.00 od rodziców dziecka. Dzięki ogłoszonemu w jednostce alarmowi, o zaginięciu wiedzieli wszyscy policjanci, także ci, którzy nie byli na służbie. I to właśnie funkcjonariusze wracający ze szkolenia specjalistycznego w Szczytnie odnaleźli zaginioną. Wskazali też kierunek dalszych działań.

W związku z tą informacją  natychmiast powołany został Sztab w skład, którego wchodzili doświadczeni policjanci zajmujący się poszukiwaniami. Do działań zaangażowano również policyjny śmigłowiec oraz psy tropiące. Poszukiwania były niezwykle trudne. Pora nocna i teren leśny, na którym doszło do uprowadzenia, wymagały podjęcia przez policjantów specjalistycznych działań przy użyciu odpowiedniego sprzętu. W akcji brali także udział funkcjonariusze ze Straży Granicznej i OSP. Zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy.

W kulminacyjnym punkcie poszukiwań w działaniach  udział  brało 350 funkcjonariuszy z garnizonu zachodniopomorskiego. Kluczowym momentem było ogłoszenie alarmu w jednostce. Dzięki temu o poszukiwaniach dowiedzieli się wszyscy policjanci, także ci, którzy w tym momencie byli poza służbą. W ten sposób w działania poszukiwawcze włączyli się funkcjonariusze, którzy wracali ze szkolenia specjalistycznego w Szczytnie. Mieli opis zaginionej dziewczynki oraz podejrzanego samochodu, który wkrótce zauważyli i podjęli próbę jego zatrzymania. Kierowca próbował staranować policjantów i wjechał w las. Po kilkuset metrach porzucił auto. Funkcjonariusze podjęli pościg. W samochodzie odnaleźli zaginioną dziewczynkę. Dziecko jest pod opieką  lekarzy w szpitalu.

Nad ranem zostały zatrzymane trzy osoby, które mają związek z tą sprawą. Prokuratura prowadzi teraz czynności, które pozwolą na wyjaśnienie wszelkich szczegółów związanych z tym zdarzeniem.

Szef zachodniopomorskich policjantów składa serdeczne podziękowania wszystkim służbom biorącym udział w poszukiwaniu dziecka i zatrzymaniu sprawców. Jesteśmy także bardzo wdzięczni lokalnej społeczności za zaangażowanie  i pomoc w  odnalezieniu 12- latki.

 

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

 

 

3 komentarzy na temat: Policjanci odnaleźli zaginioną 12-latkę z Golczewa

  1. Echo Kamienia pisze:

    Jak to dobrze, że się znalazła, co musieli czuć rodzice, a co dopiero dziecko.

  2. Echo Kamienia pisze:

    Dobrze, że policja ich złapała.

  3. Echo Kamienia pisze:

    Do końca życia do pracy w kamieniołomach porywaczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *