07-01-2019 » Powiat i region

Pokażą się startupy z Pomorza Zachodniego

Dobre pomysły to często za mało by z młodej firmy zbudować dobrze prosperujący biznes. Bez znajomości technik negocjacyjnych i sprzedażowych, finansowania, umiejętności autoprezentacji czy nawet praw autorskich, ciężko jest podbić rynek. To tylko część wiedzy jaką zdobyły startupy z Pomorza Zachodniego dzięki projektowi WeP UP realizowanego przez Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego wraz z partnerami międzynarodowymi. 10 stycznia 2019 r. o godzinie 14 w Szczecinie rozpocznie się tzw. Demo Day – czyli prezentacja młodych projektów biznesowych.

– Rewolucja cyfrowa zmienia nas jako społeczeństwo, zmienia też biznes. Coraz częściej to właśnie pomysły i energia młodych ludzi najtrafniej odpowiadają na nasze codzienne potrzeby. Wspierając projekty młodych przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego wspieramy młode zachodniopomorskie firmy, które w przyszłości mogą się stać świetnie prosperującymi przedsiębiorstwami. – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

8 firm, po 5 minut na prezentację i dwa pytania od jury. Tak wygląda formuła Demo Day projektu WeP UP, podczas którego zaprezentują się jedne z najciekawszych szczecińskich startupów. 10 stycznia 2019 r. będzie można poznać m.in. takie projekty jak Qvistrop (narzędzie wspomagające decyzje inwestycyjne), Medcom (serwis społeczności owy pacjentów), DeCup (innowacyjny kubek), Rentumi (aplikacja do zarządzania nieruchomościami) czy Combo Gaming (miniaturowy komputer PC). Wśród tych firm są m.in zwycięzcy konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza „Twój biznes pod banderą sukcesu”, a także firmy, które uzyskały wsparcie finansowe w ramach funduszu inwestycyjnego JEREMIE Seed Capital Województwa Zachodniopomorskiego.

– Cieszę się, że wśród najciekawszych startupów na Pomorzu Zachodnim są firmy, które skorzystały z uruchomionych przez nas w poprzedniej perspektywie wejść kapitałowych. Cieszę się, że są także firmy, które przed kilkoma tygodniami wygrały nasz konkurs. Nie tylko dla tych projektów, WeP UP ma szansę stać się swoistą ścieżką prowadzącą do sukcesu w biznesie. – dodaje Geblewicz.

Demoday projektu Wep UP odbędzie się w Centrum Przemysłów Kreatywnych w Szczecinie w dniu 10 stycznia 2019 r. o godz. 14:00. Dwie z prezentacji, które najlepiej oceni jury (m.in. przedstawiciele funduszy inwestycyjnych) zostaną nagrodzone usługami marketingowymi (film promocyjny oraz artykuł sponsorowany). Cześć wystąpień będzie prezentowana w języku angielskim gdyż niektóre z firm przygotowują się do udziału w prestiżowym estońskim wydarzeniu sTARTUp Day (koniec stycznia 2019).

„WeP UP! West Pomeranian ICT Start Up Hub” to międzynarodowy projekt realizowany od początku lutego 2018 przez Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. przy współpracy partnerów międzynarodowych: INNOVA S.r.l. (Włochy), engage – Key Technology Ventures AG (Niemcy) i Baltic Innovation Agency (Estonia). Projekt ma na celu stworzenie trwałego ekosystemu przyjaznego start-upom, w szczególności z branży ICT, opartego na ścisłej współpracy jednostek zaangażowanych w ich rozwój, takich jak uczelnie wyższe, inwestorzy prywatni, organizacje pozarządowe czy instytucje wspierające szeroko pojęty postęp i innowacyjność, angażujący potencjał regionalny.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *