26-11-2018 » Powiat i region, Sport

Po drugiej kolejce KALF- u „Repro Service” nowym liderem

W drugiej kolejce Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF) emocji nie brakowało. „Dynamitowi” Benice, liderowi po pierwszej kolejce, nie udało się obronić suprematu w ligowej tabeli, bowiem zostali wypunktowani przez „Jack – Pol” Przybiernów i gładko przegrali 0:2 (0:1). Bramki dla zwycięzców strzelili: Grzegorz Cedrowicz i Adrian Kiszka.

W drugim spotkaniu dnia, „Zryw Zamoście” zagrał z „Mediciną” dr K. A. Ptaka, która po pierwszych piętnastu minutach pewnie prowadziła 3:1. Ostatecznie po kontrolowanym przez siebie przebiegu spotkania w jego drugiej części oraz po hat tricku Wojciecha Andrzejewskiego, „Medicina” wygrała 5:3 (3:1).

Bramki dla „Mediciny”: Wojciech Andrzejewski – 3, Kamil Bogusz, Mikołaj Karbowiak. Dla „Zrywu Zamoście”: Kamil Janik – 2 i Alan Dąbrowski.

W trzecim spotkaniu dnia pomiędzy „Ekolem” Dziwnówek, a „Vocatusem” Golczewo, mieliśmy bardzo podobny scenariusz. Z tą jednak różnicą, że to „Ekol” pierwszy zdobył gola i za każdym razem odpowiadał na bramkę Volodymyra Pryshnivskyy’ego i

goleczewianie mimo ambitnej postawy (m. in. sprawdzali wytrzymałość słupka bramki), w kolejnym już spotkaniu ponownie nie zdobyli żadnego oczka. Na pocieszenie zostaje im fakt, że mają w swoich szeregach lidera klasyfikacji strzelców.

Ostatecznie „Ekol” pokonał „Vocatusa” 3:2 (1:0), a bramki dla zwycięzców strzelili: Dawid Włodarczyk, Radosław Cyburt, Daniel Kapusta, zaś dla golczewiaków obie Volodymyr Pryshnivskyy.

W ostatnim pojedynku kolejki doszło do starcia dwóch skrajności. „Repro Service Pol.” w szerokim, bo aż jedenastoosobowym składzie zmierzył się z mocno osłabionym „Bosmanem” Chomino, która wystąpiła tylko w piątkę. Na dodatek bez nominalnego bramkarza Filipa Daroszewskiego, który miał przykre zdarzenie drogowe, stąd zastąpił go Kamil Pogoda.

Mimo tak dużych braków kadrowych „Bosman” postawił „Repro” twarde warunki.

Bardzo uważnie grał w obronie a gdy tylko było to możliwe wyprowadzał bardzo groźne kontry. Dwie z nich sprawiły, że to właśnie oni dość niespodziewanie do przerwy prowadzili 2:1.

Po zmianie stron brak zmian „Repro” zaczął się dawać we znaki Konradowi Burlikowskiemu i ambitnej Chomińskiej spółce, którzy wykorzystali słabości przeciwnika i nie tylko wyrównali, ale też szybko wyszedł na prowadzenie. Lecz to nie oznaczało końca emocji w tym spotkaniu.

Faul taktyczny Pawła Zabierka z „Repro” sprawił, że stał się on pierwszym zawodnikiem jubileuszowej edycji KALF, który otrzymał pierwszą bezpośrednią czerwoną kartkę i będzie musiał odpocząć dwie ligowe kolejki.

To również spowodowało, że jego drużyna grając w czteroosobowym składzie musiała cofnąć się do głębokiej obrony. Jednak „Repro” przetrwało oblężenie i ostatecznie w końcówce dołożyło jeszcze jedno trafienie, dzięki któremu nie tylko wygrało 4:2 (2:1), ale także zostało nowym liderem rozgrywek.

Bramki dla „Bosmana” strzelili: Konrad Burilikowski i Mateusz Saułda, a dla „Repro”: Barek Sasin –  oraz Kamil Kacperek i Marek Szwech.

 

II kolejka KALF – 25.11.2018 (niedziela):

Jack-Pol Przybiernów – Dynamit Benice 2:0 (1:0)

bramki: Grzegorz Cedrowicz, Adrian Kiszka

Medicina – KS Zryw Zamoście 5:3 (3:1)

bramki: Wojciech Andrzejewski 3, Kamil Bogusz, Mikołaj Karbowiak – Kamil Janik 2, Alan Dąbrowski

Ekol Dziwnówek – Vocatus Golczewo 3:2 (1:0)

bramki: Dawid Włodarczyk, Radosław Cyburt, Daniel Kaputsta – Volodymyr Pryshnivskyy 2

 

Bosman Chomino – Repro Service Pol. 2:4 (2:1)

bramki: Konrad Burilikowski, Mateusz Saułda – Kamil Kacperek, Marek Szwech, Barek Sasin 2

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *