Platany dla Świnoujścia Pomorze Zachodnie – Zielony Region

To już finał tegorocznej akcji sadzenia drzew w 15 gminach Województwa Zachodniopomorskiego. W środę o godz. 13.30 marszałek Olgierd Geblewicz i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz posadzą platany na terenie przedszkola „Tęcza” przy ul. Bydgoskiej 15 w Świnoujściu. Na przedszkolaków i ich rodziców czekają również przedświąteczne niespodzianki.

Ostatnia partia z zakupionych przez Województwo Zachodniopomorskie prawie 300 drzew i kilku tysięcy krzewów trafi do Świnoujścia. Platany klonolistne zostaną posadzone na terenie Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”, przy ul. Bydgoskiej 15.

Na praktyczną lekcję przyrody zapraszają marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Dla przedszkolaków, którzy chwycą za grabki i łopatki, przygotowywane są słodkie niespodzianki. Uczestnicy ekologicznej akcji otrzymają w prezencie również sadzonki świątecznie przystrojonych roślin.

Marszałkowska inicjatywa wspólnego sadzenia drzew to część projektu „Pomorze Zachodnie – Zielony Region” i finałowy akcent Roku Ekologicznego. Województwo Zachodniopomorskie zakupiło ponad 300 platanów, surmii i kasztanów oraz ok. 5, tysiąca tui. Sadzonki pojechały do 15 gmin. Marszałek Olgierd Geblewicz sadził drzewa w Szczecinie, Policach i Goleniowie.

http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/pomorze-zachodnie-zielony-region-sadzimy-drzewa-w-15-gminach

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj – w Koszalinie, Darłowie i Białogardzie; wicemarszałek Olgierd Kustosz – w Stargardzie, Pyrzycach, Dębnie; członkowie zarządu województwa Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek zaprosili na ekologiczne zajęcia przedszkolaków i uczniów z Kołobrzegu, Połczyna-Zdroju, Szczecinka, Wałcza, Choszczna.

http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/wspolnie-sadzimy-drzewa-na-pomorzu-zachodnim-praktyczna-lekcja-ekologii

Świnoujście to ostatni przystanek tegorocznej eko-akcji. Na jej podsumowanie serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów.

środa, 8 grudnia 2021 r.

godz. 13.30

Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”

ul. Bydgoska 15

Świnoujście

Zakup sadzonek jest kontynuacją projektu „Pomorze Zachodnie Zielony Region” realizowanego z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top