Piłkarski I Zimowy Turniej w Gostyniu dla kamieńskiego „Gryfa”

 

W minioną sobotę LKS „Bałtyk” Gostyń zorganizował turniej piłkarski, w którym udział wzięło osiem zespołów podzielone na dwie grupy.
Otwarcia turnieju dokonali: Starosta naszego powiatu – Józef Malec, wójt Gminy Świerzno – Krzysztof Atras oraz prezes „Bałtyku” – Jan Cirko, którzy ufundowali również puchary, okolicznościowe kubki z logiem „Bałtyku” i dyplomy.
Poza sportowymi atrakcjami organizatorzy zadbali o ognisko, grilla z kiełbaskami, grochówka i fasolkę po bretońsku, wszak zmagania odbywały się na powietrzu, na oświetlonej murawie „Orlika” w Gostyniu.
Nie małą atrakcją dla oka były fajerwerki, które wystrzelono po rozdaniu nagród i wręczeniu dyplomów.
„Turniej był bardzo udany, a przedstawiciele drużyn w miłych słowach wyrażali się o tej imprezie. Wierzymy, że ten turniej stanie się imprezą cykliczną rozgrywaną zawsze o tej samej porze. – powiedział po imprezie prezes „Bałtyku”, Jan Cirko.
Warto dodać, iż w oldbojach „Pogoni” grali między innymi niegdyś znani piłkarze drużyny seniorów ze Szczecina, tacy jak Zbigniew Kozłowski, Henryk Kubaciński oraz Mirosław Murawski i wielu innych.
Drużyny były podzielone na dwie grupy:
I grupa: „Pogoń” Szczecin – odboje, „Korona” Stuchowo, „Bizon” Cerkwica, „Bałtyk” Gostyń
II grupa: „Gryf” Kamień Pomorski, „Jantar” Dziwnów, Sędziowie ZZPN Szczecin, „Bałtyk II” Gostyń
W grupach każdy grał z każdym, a miejsca zakończonych spotkaniach w I grupie były
Następujące: 1. „Bałtyk”, 2. „Korona” 3. „Pogoń – Oldboje” 4. „Bizon”. Natomiast w grupie drugiej: 1. „Gryf”, 2. „Jantar”, 3. Sędziowie, 4. „Bałtyk II”
W meczu o trzecie miejsce dziwnowski „Jantar” pewnie pokonał 2:0 „Koronę”, zaś w wielkim finale, kamieński IV – ligowy „Gryf” zwyciężył wynikiem 2:1, A – klasowego gospodarza zawodów, „Bałtyk” Gostyń.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *