07-02-2016 » Golczewo, Powiat i region

Pierwszy tydzień ferii w GOKiS za nami!!!

Pierwszy tydzień ferii zorganizowany przez GOKiS w Golczewie minął nam bardzo szybko. Podczas tego tygodnia dzieci z naszych sołectw w Niemicy, Kłębach oraz Wysokiej Kamieńskiej miały okazje zapoznać się z różnymi technikami ceramiki, odlewów gipsowych oraz nauczyć się sztuki żonglerki.
W dniach od 2 do 4 lutego zorganizowane były różnego typu warsztaty, i tak w Kłębach odbyły się zajęcia ceramiczne, podczas których można było stworzyć ceramiczne rękodzieło, powstało bardzo wiele jedynych i niepowtarzalnych prac. Jednym z głównych celów warsztatów ceramicznych jest tworzenie ceramicznego rękodzieła, glinianych form dekoracyjnych, naczyń i innych przedmiotów. Zajęcia mają na celu rozwijanie kreatywności uczestników warsztatów, integrację dzieci i młodzieży poprzez wspólną zabawę przy użyciu gliny.
W Niemicy odbyły się natomiast warsztaty oparte na materiale jakim jest gips. Pierwszym zadaniem było zapoznanie się z tradycyjnymi technikami graficznymi, a konkretnie z gipsorytem. Jest to technika, którą dzieci z powodzeniem będą mogły odtworzyć w domowych warunkach i nawet po warsztatach będą mogły poszerzać swoje umiejętności w tym zakresie. Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z techniką odlewniczą, powstały odlewy małych przedmiotów oraz dłoni w różnych układach. W ostatnim dniu dzieci mogły pomalować swoje odlewy według własnego uznania i pomysłu.
Natomiast w Wysokiej Kamieńskiej na uczestników warsztatów czekała trochę inna forma zajęć, a mianowicie zajęcia z Klaunady, czyli zajęcia dotyczące żonglerki, pantomimy, praca z piłkami, wiązanie balonów w różne kształty.
Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej mogliśmy w pełni zrealizować zamierzony program.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, Sołtysom za pomoc w realizacji warsztatów oraz wszystkim animatorom, którzy przyczynili się do tego że zamierzone cele mogły dojść do skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *