PIERWSZE MIĘDZYZDROJSKIE KARTY MIESZKAŃCA WYDANE!!

Od 01 marca br. w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach przyjmowane są wnioski o wydanie Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca. Przypomnijmy, iż wnioski o wydanie karty wraz z oryginałem PIT oraz dowodem tożsamości należy przedłożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach w pok. nr 6 – Ewidencja Ludności, po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie pod nr. 91 32 75 633.

Jak informuje Burmistrz Mateusz Bobek „ realizacja projektu przebiega sprawnie i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców. W ciągu miesiąca wydaliśmy  ponad 100 kart. Niestety z uwagi na panującą sytuację, aby ograniczyć przemieszczanie się w urzędzie, wszystkie karty wysyłamy listownie, tradycyjną pocztą. Przybywa też firm oferujących swoje usługi w ramach MKM.  Do tej pory umowy partnerskie podpisało 19 firm, a od 01 maja br. posiadacze karty mogą ubiegać się o „Bon Seniora”.

„Bon Seniora” to jednorazowo przyznawane świadczenie pieniężne w wysokości 150 zł.  Do otrzymania ww. świadczenia, uprawnione są osoby, które ukończyły 65 lat i  posiadają Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca. Wnioski można składać od 01 maja do 30 września br.  Podobnie, jak w przypadku wydania karty mieszkańca, należy czytelnie wypełnić formularz pn.”Wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego „Bon Seniora”  i wraz z wydaną uprzednio kartą mieszkańca, po umówieniu wizyty zgłosić się do pok. nr 6 w Urzędzie Miejskim. Wnioski oraz wszelkie informacje o Międzyzdrojskiej Karcie Mieszkańca dostępne są na stronie www.karta.miedzyzdroje.pl., a szczegółowa oferta Partnerów w zakładce „Partnerzy”. Informacji o programie udziela również Referat Promocji, Kultury i Turystyki, tel. 609 519 590 lub 798 129 494.

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

To top