18-11-2018 » Golczewo, Powiat i region

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Golczewie

W sobotę 17 listopada 2018 r. o godzinie 14:00 rozpoczęła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Golczewie.  Była to pierwsza sesja rozpoczynająca VIII kadencję rad gminnych w naszym powiecie. Do sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na Sesję nowo wybranej Rady  Miejskiej przybyło liczne grono mieszkańców gminy Golczewo. Nie zabrakło również gości z zewnątrz. W sesji uczestniczył Jarosław Rzepa wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Jarosław Drozdowicz wójt elekt sąsiedniej gminy Świerzno. W sesji uczestniczyła również Anna Stanaszek-Kaczor sekretarz Gminy Kamień Pomorski i cichy autor sukcesu nowo wybranego Burmistrza Golczewa Macieja Zielińskiego.   

Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej w Golczewie VIII kadencji radny Grzegorz Chłopek został jednogłośnie wybrany przewodniczącym Rady Miejskiej w Golczewie.

Radni i Burmistrz złożyli ślubowanie. Odbyło się to wszystko przy aplauzie sali.

Zaświadczenie o wyborze na radnych wręczyła  p. Iwona Adamowicz Przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej.  Zaświadczenia o wyborze na radnego otrzymali: Adamczyk Grażyna, Baibus Wanda, Caban Tomasz, Chłopek Grzegorz, Dorniak Roman Romuald, Kaczyński Łukasz, Kamińska Sylwia, Kiełbasa Damian, Kmuk Konstanty, Musiał Bartłomiej, Piwoński Zdzisław, Swatowski Andrzej, Szewernoga Agata, Wawrzyński Krzysztof, Żurawski Edward.

Po złożeniu ślubowania głos zabrał nowo wybrany Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.

W swoim przemówieniu, nowo wybrany Burmistrz Golczewa między innymi powiedział: “Traktuję ten urząd jak służbę, zaszczyt i zobowiązanie. Wierzę, że razem z Radą będziemy zmieniać oblicze gminy na lepsze. Jest wiele wyzwań, stoimy przed wieloma problemami. Przed nami wiele decyzji, często niełatwych i niepopularnych, ale wierzę, że razem z ludźmi, którym leży na sercu dobro Golczewa, sprawimy, że nasza gmina rozkwitnie. Będziemy przede wszystkim pochylać się nad losem tych, którzy tego potrzebują. Jest w naszej gminie wiele obszarów i miejsc zaniedbanych, nad którymi musimy pochylić się w pierwszej kolejności .”

Nowemu Burmistrzowi gratulacje między innymi złożyli: wicemarszałek Jarosław Rzepa, Starosta Kamieński Józef Malec oraz delegacje Stowarzyszeń i organizacji oraz mieszkańców Golczewa. Z kontrowersyjnym wystąpieniem do mieszkańców zwrócił się Starosta Józef Malec. W swoim krótkim przemówieniu Pan Starosta między innymi powiedział: “Wydaje mi się, że czas, który nastał to nowa jakość. Kiedyś jedna z naszych sławnych aktorek powiedziała, że 4 czerwca skończył się komunizm w Polsce, ja bym powiedział, że 4 listopada skończyła się epoka, której nie chcielibyśmy pamiętać.”

Szkoda tylko, że Pan Starosta ma krótką pamięć. Tak się składa, że przez 4 lata  miał on swój czynny i znaczący wkład  w ten okres, o którym dziś nie chciałby pamiętać. Warto, by mieszkańcy Golczewa o tym fakcie jednak pamiętali.

Waldemar Taranowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *