Park maszyn oblężniczych wreszcie doczeka bardzo koniecznego remontu!

Istniejący od kilku lat park replik maszyn oblężniczych jeszcze sprzed średniowiecza, gdzie oglądać można trzy takie machiny, a jest usytuowany tuż przy kamieńskich murach obronnych, wreszcie doczeka się bardzo koniecznej renowacji. Jest szansa, że stanie się to już niebawem.

Nie dawno jeszcze pisaliśmy o fatalnym stanie tychże maszyn wykonanych w całości z drewna, nie wspominając o bardzo złym stanie samych murów obronnych miasta tuż przy nich. A to już zupełnie inna historia, choć powód jest zaiste zupełnie podobny.

Zatliła się zatem jakaś iskierka w długim tunelu urzędniczej niemocy, bowiem niszczejące maszyny ostatecznie zostaną naprawione, odpowiednio zakonserwowane, i będą służyć jako historyczna ciekawostka na dalsze lata nam wszystkim, w tym licznym turystom odwiedzającym miasto.

Obecny ich stan to po prostu istna ruina. Choć zostały zbudowane jako repliki zaledwie kilka lat temu, dziś wyglądają jakby rzeczywiście przeniosły jako żywo z dalekiej przed średniowiecznej epoki. Wielu, którzy dziś na nie patrzą błagalnym wzrokiem, zastanawiają się – co to w zasadzie jest? I nie mylą się w swoich przemyśleniach, bowiem są teraz jak widoczne wyrzutki jakieś, albo co innego jeszcze.

Tak czy siak, ich obiecany remont już niebawem. Można dodać – lepiej późno, jak wcale.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *