09-01-2018 » Powiat i region

Pamiętajmy o bezpieczeństwie najmłodszych przed podróżą na ferie

 Każdy rodzic chce być pewny, że jego dziecko bezpiecznie będzie podróżować podczas ferii. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnego sprawdzenia autokarów. Oprócz kontroli, które przeprowadzają policjanci z “drogówki” można sprawdzić pojazd samemu, korzystając z e-usługi „Bezpieczny Autobus”.

Przypominamy, że policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji W Szczecinie sprawdzać będą stan techniczny autokarów na ulicy Sambora. Potrzebę kontroli na terenie Szczecina należy zgłaszać do WRD KMP Szczecin pod nr tel. 91 82 13 997, 91 82 13 033 lub nr fax 91 82 13 098. Termin planowanych wyjazdów nalezy zgłaszać z dwudniowym wyprzedzeniem.

W pozostałych powiatach kontrole autokarów prowadzone będą doraźnie, a zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie przez jednostki Policji (tel. 112 lub 997). Autokary można również sprawdzić na stronie internetowej: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ .

Wpisując numer rejestracyjny pojazdu uzyskamy:

– dane o badaniu technicznym

– dane techniczne

– informacje o polisie OC.

Pamiętajmy, że wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach ma nie tylko Policja, lecz w dużej mierze zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

 

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *