OTWARTA SPOŁECZNOŚĆ – spotkanie z prof. Hanną Suchocką

Gościem drugiej debaty z cyklu „Otwarta społeczność” będzie profesor Hanna Suchocka. Premier RP w latach 1992-93, konstytucjonalistka, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie opowie o swojej służbie w polityce i dyplomacji, a także wydanej trzy lata temu książce „Ambasador u trzech papieży”. Na spotkanie zapraszają marszałek województwa Olgierd Geblewicz, dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski i Tomasz Dostani OP.

Debaty zatytułowane „Otwarta społeczność” to inicjatywa dominikanina Tomasza Dostatniego, wybitnego kaznodziei i dziennikarza, duszpasterza inteligencji. Pierwsze spotkanie zorganizowano w październiku, a jego tematem byli uchodźcy. Druga fascynująca rozmowa odbędzie już za tydzień (wtorek, 23 listopada 2021 r., godz. 18). Do Książnicy Pomorskiej przyjedzie prof. Hanna Suchocka, prawnik konstytucjonalista, polityk, dyplomata, premier RP w latach 1992-1993, minister sprawiedliwości (2001-2003), Ambasador RP przy Watykanie (2001 – 2013), w latach 1991-2016 członek tzw. Komisji Weneckiej, a także (od 2014 r.) Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, której celem jest walka z pedofilią w Kościele.

Podczas wizyty w Szczecinie prof. Suchocka opowie m.in. o misji dyplomatycznej w Watykanie, gdzie funkcję ambasadora RP pełniła aż 13 lat, w czasie pontyfikatów Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W rozmowie, którą poprowadzi Tomasz Dostatni OP, zapewne pojawi się wiele nieoczywistych wątków oraz inspirujących pytań.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki pt. „Ambasador u trzech papieży”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu – bezpłatne wejściówki są do pobrania na stronie: https://app.evenea.pl/event/HannaSuchocka oraz w Informatorium KP (pierwsze piętro) w godzinach otwarcia biblioteki. Uwaga: ilość miejsc ograniczona, z uwagi na obostrzenia covidowe.

Planowana jest transmisja wydarzenia w internecie, na fan-page’ach Książnicy Pomorskiej i Pomorze Zachodnie News.

Otwarta społeczność” to cykl spotkań z wybitnymi postaciami świata kultury, polityki, mediów. Wydarzenia współorganizują Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski i Tomasz Dostani OP.

Otwarta społeczność”

Wtorek (23 listopada 2021 r.) godz. 18

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica

Ul. Podgórna 15/16 Szczecin

Sala im. Zbigniewa Herberta

W środę (24 listopada) prof. Hanna Suchocka i o.Tomasz Dostatni będą gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu. Początek spotkania zaplanowany jest o godz. 17.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top