Otwarcie Placu Gwiazd – morze zieleni i przygody – tylko u NAS! Nowa przestrzeń do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i gości. Każdego dnia…nowe możliwości…

W najbliższy piątek 30-lipca 2021 r. o godz. 17.00 zostanie otwarta dla mieszkańców i gości nowa, zielona przestrzeń do zabawy i wypoczynku – Plac Gwiazd w Międzyzdrojach, teren przy Alei Gwiazd.

To ważny dzień dla Międzyzdrojów, kiedy w „sercu” międzyzdrojskiej promenady przy Alei Gwiazd oddajemy nową, zieloną przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i sportu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieciaki nowe miejsce rekreacji i zabawy, gdzie będą mogły szlifować swoje umiejętności np. na ściankach wspinaczkowych, trampolinach lub pobawić się na placu zabaw a miłośnicy słońca i wypoczynku mogą skorzystać z nowoczesnych leżaków, czy pospacerować w nowej przestrzeni miejskiej. Już dziś zapraszam na otwarcie Placu Gwiazd i imprezę, startujemy 30 lipca o godz. 17.00. Mam nadzieje, że będziemy się wszyscy dobrze bawić- podkreśla Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów.

A co w programie imprezy? Zaczynamy o godz. 17:00. Na dzieciaków czekać będzie min. klaun Tomi i Konewka „Mimi” , żywe rzeźby „Silver Statue”i, iluzjoniści, którzy umilą Wam czas, prowadząc animacje i konkursy z nagrodami. Będzie się działo… od 17.00 gramy też na scenie plenerowej przy Alei Gwiazd. O 17.00 wystąpi lokalny zespół „Madej Band” i Backstage Acoustic.

A wieczorem od godz. 19.30 przeniesiemy się w muzyczną podróż z Zespołem Folk Wagon, który zabierze Was na energetyczną wyprawę przez amerykańskie prerie, zadymione salony, irlandzkie puby, portowe tawerny i szlaki, które przez lądy i wody przemierzają od zawsze, niepokorne dusze.

Przypomnijmy: Projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni” realizowany jest od 2017 roku i zakłada stworzenie atrakcyjnych terenów do rekreacji i spędzania wolnego czasu w mieście. Tereny objęte projektem podzielone zostały na 8 obszarów (Zielona Brama, Plac Przyrodniczy, Park Rzeźb, Park Leśny, Park Zdrojowy, Plac Gwiazd, Park Aktywności, Park Popołudniowy), z których każdy zaprojektowany został w sposób umożliwiający zarówno wypoczynek jak i rekreację. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego pn.: „Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach”. Jako jedyny w województwie zachodniopomorskim i jako jeden z siedmiu w Polsce, uzyskał dofinansowanie w wysokości 5.142.338,16 zł. Całkowita wartość projektu to 10 957 281 zł.

Zapraszamy serdecznie. Czekamy na Państwa i życzymy udanej zabawy!

Mateusz Bobek

Burmistrz Międzyzdrojów

Referat Promocji, Kultury i Turystyki

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

i

To top