12-02-2018 » Powiat i region, Wolin

Otwarcie Biura Poselskiego posła PiS Leszka Dobrzyńskiego w Wolinie.

W poniedziałek 12 lutego 2018 r. w Wolinie posłowie Leszek Dobrzyński i Krzysztof  Zaremba w obecności wielu członków lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości z Powiatu Kamieńskiego oraz Świnoujścia uroczyście dokonali otwarcia Biura Poselskiego posła Leszka Dobrzyńskiego w Wolinie. Siedziba Biura Poselskiego mieści się przy ulicy Słowiańskiej 3.

Po  uroczystym przecięciu wstęgi Proboszcz wolińskiej Parafii poświęcił Biuro Poselskie, a następie odbyła się krótka konferencja prasowa obu posłów. Po przywitaniu dziennikarzy głos zabrał poseł Leszek Dobrzyński.

Mamy nadzieję, że biuro będzie dobrze służyło Mieszkańcom Wolina oraz okolic. Wiemy, że biura cieszą się zwykle sporym powodzeniem, bo tutaj przychodzą ludzie z różnymi sprawami. Są to porady prawne czy sprawy obywatelskie.  Jesteśmy na Wyspie Wolin. To jest to miejsce, które swojego czasu zniknęło z mapy przedstawianej przez Platformę Obywatelską. My przywracamy Polskę i tą część do macierzy. Mowa tu o inwestycjach, które dzieją się na nieodległym terenie. Chodzi o gazoport, budowę tunelu czy plany związane z nowym terminalem przeładunkowym. 

Głos zabrał również poseł Krzysztof  Zaremba oraz Krzysztof Marciniak, szef lokalnych struktur PiS.

To ważne, że w Wolinie znalazła się grupa ludzi, która chce dobrej zmiany nie tylko w sferze Państwa, ale także samorządów i gmin. Najbliżej nas jest gmina, która jest małą ojczyzną. Od niej zależą losy ludzi, którzy tutaj mieszkają. Otwarcie biura, to ważny sygnał dla mieszkańców. PiS nie chce być tylko w Warszawie czy Szczecinie – stwierdził Krzysztof Marciniak.  Żeby nie było u nas bezrobocia, do tego zapraszamy Mieszkańców, żeby wspólnie razem tworzyli nowy program dla gminy Wolin i nową strategię.

Podczas konferencji prasowej posłowie odpowiadali na liczne pytania dziennikarzy. Posłowie odnieśli się do dzisiejszej konferencji prasowej Posła PO Stanisława Gawłowskiego,do zatrzymania grupy osób w sprawie prywatyzacji Ciech S.A. oraz w sprawie wszczętego dziś śledztwa w sprawie Autostrady Wielkopolskiej. – Prokuratura sprawdzi umowy na budowę autostrady A2 zawarte z firmą Autostrada Wielkopolska, założoną przez Jana Kulczyka – poinformował dziś  minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.  

Jeden z lokalnych dziennikarzy zadał pytanie dotyczące planów utworzenia kopalni kruszywa na obrzeżach Wolina. Zwrócił uwagę na zagrożenie dla przebiegającego w pobliżu planowanej kopalni rurociągu gazowego wysokiego ciśnienia  jakie powstanie po uruchomieniu kopalni. Posłowie zobowiązali się do zapoznania z tą sprawą.  Dziennikarz przekazał posłowi Dobrzyńskiemu dokumenty związane z tą sprawą.

Waldemar Taranowicz      

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *