03-10-2015 » Powiat i region

Ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do konkursu. Nagrodą wstęp na Envicon.

Tylko do 15 września 2015 r. redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” przyjmuje zgłoszenia do II edycji konkursu „Głośna woda”. Jest on skierowany do przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, które chcą się pochwalić organizowanymi przez siebie inicjatywami edukacyjnymi.

Konkurs jest szansą na wypromowanie działań edukacyjnych na arenie ogólnopolskiej. Warto wziąć w nim udział tym bardziej, że dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody. Firmy, które uczestniczyły w pierwszej edycji, również mogą zgłosić się do tegorocznej rywalizacji, oceniane będą bowiem jedynie działania przeprowadzone w latach 2014-2015.


Promocja działań edukacyjnych

Celem konkursu jest prezentacja lokalnych działań edukacyjnych, ich promocja i wymiana doświadczeń pomiędzy przedsiębiorstwami wodno-kanalizacyjnymi. Oprócz tego jest nim krzewienie idei edukacji ekologicznej w branży i zainteresowanie mieszkańców tematyką racjonalnego korzystania z zasobów wodnych, w tym uwrażliwienie na nawyki wpływające bezpośrednio na stan rur i infrastruktury wodno-ściekowej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać artykuł o objętości ok. 13 tys. znaków ze spacjami oraz przesłać zdjęcia i materiały obrazujące całokształt działań edukacyjnych podejmowanych przez dane przedsiębiorstwo w latach 2014-2015.

Konkurs kierowany jest do przedsiębiorstw wod-kan w trzech kategoriach:

przedsiębiorstwa działające na obszarze do 30 tys. mieszkańców
przedsiębiorstwa działające na obszarze do 100 tys. mieszkańców
przedsiębiorstwa działające na obszarze powyżej 100 tys. mieszkańców.
W ubiegłorocznej edycji plebiscytu nagrody trafiły do Miejskiej Spółki SKO-EKO Sp. z o.o. w Skoczowie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA w Krakowie.

Dodatkowo redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” przyznała statuetkę dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego w Częstochowie.

Nagrodą bezpłatny wstęp na Envicon

Nagrodą w konkursie jest bezpłatny udział (bez kosztów noclegu) w Międzynarodowym Kongresie Ochrony Środowiska Envicon, który odbędzie się w dniach 26-27 października 2015 r. w Poznaniu podczas targów POL-ECO-SYSTEM. Dla każdego zwycięskiego przedsiębiorstwa przewidziano dwa zaproszenia na imprezę o łącznej wartości 2800 zł.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 15 września 2015 r. Formularz zgłoszeniowy można znależź na:

http://wodociagi-kanalizacja.abrys.pl/formularz/

Ewa Szekalska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *