Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

Handball Nowogard już po raz ósmy był gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Oldbojów. Dzięki wyrozumiałości i przychylności władz hali sportowej MOSIK, turniej odbył się 9 stycznia 2016 w Dziwnowie. W rozgrywkach zmagało się w sumie 13 zespołów z różnych zakątków Polski – Szczecin, Koszalin, Świdwin, Nowogard, Szczecinek, Lubin, Złotoryja, Wieluń, Kalisz, Zabrze, Ruda Śląska. Drużyny żeńskie rozgrywały mecze systemem każdy z każdym, mężczyźni podzieleni zostali na dwie grupy, rozgrywając w dalszej kolejności mecze o miejsca. Spotkania stały na niezwykle wyrównanym poziomie, o czym doskonale świadczy fakt, iż ponad połowa wszystkich spotkań kończyła się remisem lub różnicą jedynie jednej bramki i o ostatecznym miejscu zespołu decydowała różnica bramek ze wszystkich meczów. Podobnie było w przypadku Handballu Nowogard, który z trzech spotkań rozgrywanych w grupie wyszedł zwycięsko z dwóch i jeden zremisował. Wydawać by się mogło, że gra o pierwsze miejsce w turnieju jest pewna, jednak radość nowogardzian była przedwczesna, bowiem okazało się, że drużyna z Kalisza ma podobny bilans i o ostatecznej sytuacji w grupie musiała zadecydować różnica bramek. W tym przypadku to kaliszanie okazali się lepsi. Nowogardzianom pozostała zatem gra o trzecie miejsce w turnieju. W meczu o ostatni stopień podium Handball Nowogard, zwycięzca zeszłorocznego turnieju spotkał się z Pogonią Zabrze, debiutanem w tym cyklu rozgrywek. Również ten mecz był pokazem niezwykle wyrównanej rywalizacji. Obie drużyny zostawiły serca na boisku, walcząc ambitnie o każdą piłkę. Gra toczyła się bramka za bramkę, dostarczając kibicom mnóstwa sportowych emocji. Niestety pod koniec spotkania emocje wzięły też górę na boisku i kilku zawodników z Nowogardu zostało kolejno wykluczonych na kary. Zabrzanie wykorzystali przewagę dwóch zawodników i wyszli na prowadzenie. Na nic zdały się wysiłki nowogardzian, próbujących doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Ostatecznie to Pogoń Zabrze cieszyła się z trzeciego miejsca w turnieju, wygrywając 7:6. W meczu o miejsce pierwsze spotkały się drużyny Szczypiorna Kalisz i Zagłębia Lubin. Poziom tego spotkania również był niezwykle wyrównany, a chęć zwycięstwa motywowała oba zespoły do działania. Każda z drużyn chciała jak najszybciej zapewnić sobie bezpieczny wynik, jednak zadanie to okazało się niezwykle trudne. Różnica trafień wynosiła nie więcej jak dwie bramki, a przeciwnik szybko odrabiał straty. Również w tym spotkaniu kluczowe okazały się emocje. Szczypiorniści Zagłębia Lubin nie wytrzymali presji i w decydujących minutach meczu po niesportowym zachowaniu wobec sędziego musieli radzić sobie w osłabieniu aż dwóch zawodników. Niestety strata ta okazała się zbyt duża i to kaliszanie cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju, wygrywając spotkanie 9:8.

Klasyfikacja w kategorii mężczyzn:
1. Szczypiorno Kalisz
2. Zagłębie Lubin
3. Pogoń Zabrze
4. Handball Nowogard
5. Gwardia Koszalin
6. Handball Szczecinek
7. Górnik Złotoryja
8. MKS Wieluń

Wśród pań rywalizacja była równie zacięta i dopiero ostatni mecz w kategorii kobiet zadecydował o ostatecznej klasyfikacji. Zwyciężyła drużyna Pogoni Szczecin przed AZS Koszalin i Zagłębiem Lubin. Na kolejnych miejscach uplasowały się Zgoda Ruda Śląska i Handball Świdwin.
Nagrody indywidualne:
Najlepsza bramkarka – Elżbieta Parys, AZS Koszalin
Najlepsza zawodniczka – Sabina Pyka, Zgoda Ruda Śląska
Królowa strzelców – Ada Gryglicka, Pogoń Szczecin
Najlepszy bramkarz – Paweł Jadach, Pogoń Zabrze
Najlepszy zawodnik – Grzegorz Gowin, Zagłębie Lubin
Król strzelców – Rafał Walczak, Szczypiorno Kalisz

Wszystkim szczypiornistom dziękujemy za walkę i pokaz pięknego handballu, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę: Gminy Dziwnów za wyrozumiałość, wsparcie naszej sportowej inicjatywy i bardzo miłą współpracę, obsługi hali sportowej MOSIK, sędziów boiskowych i stolikowych, sponsorów – NEPTUN MIĘDZYWODZIE, DEMA SERWIS, METALZBYT II, ADAMSKI, WALBUD, ANDRZEJ PIĄTAK, GEKO, SUPEROGRZEWANIE.COM, BAKALLAND, LODOS, FGP, DOMEL, ARNO NOWOGARD, LKM, OLEO-MAC, MAGDALENA I TOMASZ FEDEŃCZAK, PIZZERIA ALLEGRO oraz wszystkich naszych „cichych aniołów” wspierających nas na każdym kroku, a przez skromność nie chcących się ujawniać. My pamiętamy, doceniamy i dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *