Oglądaj, zapytaj i dowiedz się wszystkiego o Programie Społecznik

 Prawie 3 mln zł na mikrodotacje zostały uruchomione dzięki Programowi Społecznik. Ruszył nabór nowej edycji, w którym Społeczniczki i Społecznicy będą mogli starać się także o dofinansowanie działań pomocowych i integracyjnych na rzecz uchodźców z Ukrainy. 24 marca o godzinie 20:00  oglądaj Pomorze Zachodnie News Studio i dowiedz się jak stworzyć projekt. Może i Ty masz w sobie energię społecznika!

„Społecznik” to ceniony i popularny na Pomorzu Zachodnim program wsparcia dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które chcą działać razem na rzecz swojej małej ojczyzny. Dzięki przyznawanym od  2017 roku dotacjom udało się w województwie zachodniopomorskim zrealizować 3150  inicjatyw. – „Społecznik” to przede wszystkim aktywni ludzie, którzy go na co dzień realizują, organizując dla mieszkańców ciekawe wydarzenia, spotkania, warsztaty, zawody sportowe. Program stanowił do tej pory cenne narzędzie dające nam wszystkim energię do działania, zmieniania najbliższego otoczenia na lepsze oraz do budowania relacji i więzi międzyludzkich – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Przed nami kolejna edycja, ale i potrzebne zmiany w programie. Tym bardziej warto je poznać i zobaczyć Pomorze Zachodnie News Studio, którego gośćmi będą:

  • Magdalena Pieczyńska, p.o. Dyrektorki Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego;
  • Tomasz Lalik ze Stowarzyszenia „Uwierzyć w Siebie”,
  • Ewa Olejarz ze Stowarzyszenia Amazonek „Ewa” w Gryfinie.

Program będzie nadawany na żywo, w czwartek, 24 marca br. o godzinie 20:00 na profilach Pomorza Zachodniego w serwisie Facebook:

https://www.facebook.com/PomZachodnie

https://www.facebook.com/PomorzeZachodnieNewsWszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2022 – 2024 znajdują się na:

  • stronie internetowej Operatora – Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A http://karrsa.eu/
  • w zakładce SPOŁECZNIK stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.:  www.wzp.pl
  • profilu Programu Społecznik  na Facebooku
  • W mediach społecznościowych Społeczniczki i Społecznicy wykorzystywać będą oznaczenia: #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR.

Koordynacją Programu Społecznik 2022 – 2024 zajmuje się Biuro ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Operatorem Programu Społecznik jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.

 

Biuro Prasowe

Emilia Wolf

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

To top