Odszedł od nas śp. Stanisław Salanek. Przegrał walkę z ciężką chorobą

Wczoraj (24.10.) w godzinach wieczornych w wieku 73 lat odszedł od nas śp. Stanisław Salanek, wieloletni przewodniczący kamieńskiego Rejonowego Koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Funkcje tę piastował nieprzerwanie ponad 15 lat (trzy kadencje).

25 kwietnia tego roku złożył rezygnację z pełnionej w związku funkcji z powodu nagle pogarszającego się stanu zdrowia. Jego następcą w maju został Stanisław Leus z Chomina.

Stanisław był niezwykle aktywna osobą. Osobą niezwykle pomocną, a przy tym świetnym działaczem społecznym, któremu kultura przez duże „K”, zupełnie nie była obca.

Przez szereg lat wkładając w to mnóstwo serca, mocno rozkręcał emerycki światek, a Jego wiele inicjatyw trwa do dziś. By wspomnieć choćby Senioriadę, której trzecią kamieńską edycję szeroko opisywaliśmy nie dalej jak wczoraj.

Stanisław był również koordynatorem unijnego programu pomocy żywnościowej, który to program trwał nieprzerwanie kilka lat, a jego ogromne zaangażowanie sprawiało, że wszyscy, którzy oczekiwali takiej pomocy mocno i niezbicie chwalili sobie to co Stanisław robił. A robił to  myślą o środowisku między innymi ludzi ubogich, skrzywdzonych przez los, którym też  życiu się nie poukładało.

Był tudzież mocno związany z kamieńską kulturą. Przy tym aktywnie współtworzył różne imprezy kulturalne i  integracyjne. I to nie tylko na terenie Gminy Kamień Pomorski. I były one przeznaczone nie tylko dla emerytów i rencistów.

Także mocno zaangażowany we współpracę organizacyjną dorocznego Festiwalu Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna, którego 23. edycję można było oglądać i słuchać w ostatni weekend lipca tego roku. Był przez szereg długich lat członkiem popularnego w miejscowym środowisku zespołu emeryckiego „Relax”.

Jego Rodzina dziś zapowiedziała, iż uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro, tj. w sobotę (27.10.). Rozpoczną się o godzinie 14:00 w miejscowej Konkatedrze.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *