09-04-2016 » Powiat i region

Odbyły się Targi Edukacyjne i Giełda Pracy

W środę 6 kwietnia 2016 roku w godzinach od 9:00 do 14:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim odbyły się Targi Edukacyjne i Giełda Pracy. Powyższe działania zostały objęte patronatem Starosty Kamieńskiego. Adresatami wydarzenia byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich rodzice oraz wszyscy zainteresowani dalszym kształceniem.

Ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły średnie z Kamienia Pomorskiego, Wolina, Benic i Dziwnowa: ZSP w Wolinie, Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, ZSP w Benicach oraz ZSP w Kamieniu Pomorskim, którą prezentowało stoisko Szkolnego Ośrodka Kariery, Samorządu Uczniowskiego i stołu carvingowego. Oprócz tego uczniowie gimnazjów mieli możliwość zwiedzenia szkoły.

W sali gimnastycznej prezentowały swoją ofertę wyższe uczelnie ze Szczecina.  Oferowano szeroką gamę materiałów informacyjnych i gadżetów reklamujących szkoły wyższe, a także możliwość rozmowy z ich przedstawicielami. Na targach promowały się następujące szkoły: Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Sztuki, Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Collegium Balticum, Akademia Morska, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu oddział w Gryficach.

W ramach Giełdy Pracy, dla wszystkich którzy byli zainteresowani podjęciem pracy po zakończeniu szkoły lub pracy sezonowej, czekała oferta lokalnych pracodawców i Urzędu Pracy w Kamieniu Pomorskim. Swoją ofertę przedstawiły między innymi następujące zakłady pracy: Uzdrowisko Kamień Pomorski, Madama Sp z o. o. w Golczewie, Ośrodek Wczasowy “Wielki Błękit” w Łukęcinie, Ośrodek Wczasowy “Adria” w Rewalu, Ośrodek Wczasowy Marena Wellness & Spa w Międzywodziu. O godzinie 12:00 odbyło się forum dyskusyjne na temat “Lokalnego Rynku Pracy”, prowadzone przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Panią Annę Kowalską. Na uwagę zasługuje duże zainteresowanie odwiedzających uczniów ofertą edukacyjną Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kamieńskiego, ofertą uczelni wyższych oraz ofertą pracy lokalnych pracodawców. Giełda Pracy i Targi Edukacyjne odbędą się również w kolejnym roku.

inf. ZSP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *