Od ich aktywności wiele zależy. Pomoc dla seniorów w dobie pandemii

Chcą być aktywni i zdrowi. Lubią się czuć potrzebni. Bez ich pomocy wielu z nas nie wyobraża sobie zwykłej codzienności. Seniorzy – bo o nich mowa – to jedna z najbardziej dotkniętych koronawirusem grup społecznych. Wsparcie dla nich w tym wciąż niełatwym czasie zaoferuje Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS”. Pakiet zaplanowanych działań w ramach programu „W harmonii ze sobą” dofinansuje Urząd Marszałkowski.

Program zakłada organizację cyklu warsztatów dla 60 osób w wieku 60+. Będą to zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej, fizjoterapii, radzenia sobie ze stresem, turystyki, aktywizacji i integracji. Wszystko po to, by trudny czas pandemii nie doprowadził do wyobcowania czy izolacji, a wręcz przeciwnie – by sprzyjał aktywności ruchowej, zapobiegał samotności oraz codziennym niedogodnościom.

Aktywność społeczna jest jedną z najważniejszych potrzeb, również seniorów. Wpływa bowiem na samoocenę i zadowolenie z życia. Wierzę, że udział w programie pozwoli na zdobycie wielu cennych, praktycznych wskazówek, które osoby starsze wykorzystają w codziennym życiu – mówi członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Przedsięwzięcie skierowane jest do seniorów z terenu trzech zachodniopomorskich samorządów. To powiat goleniowski, powiat policki oraz miasto Szczecin. Projekt realizowany będzie od 1 sierpnia do 29 października 2021 roku.

Za program „W harmonii ze sobą – program przeciwdziałania skutkom pandemii wśród osób starszych” odpowiada Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS”. Urząd Marszałkowski wesprze jego tegoroczną organizację. Na ten cel władze samorządu województwa przeznaczą 10 tys. zł.

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Biuro Prasowe

Gabinet Marszałka

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top