16-07-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Obóz Harcerski w Łukęcinie

Obóz harcerski to wakacyjna forma wypoczynku, w której uczestniczą harcerze. W dniach 3-12 lipca 2016r., zuchy i harcerze z Międzyzdrojów wspólnie z harcerzami ze Stargardu, Szczecina i Wolina przebywali na zgrupowaniu obozowym w Łukęcinie k. Dziwnówka. W nadmorskiej miejscowości Łukęcin dzieci i młodzież nocowała w dużych namiotach na terenie Stanicy ZHP Myślibórz. Obóz został wsparty organizacyjnie i finansowo przez Gminę Międzyzdroje.

Podczas pobytu harcerze brali udział w różnych zajęciach. W pierwszych dniach obozu wykonywali pionierkę, podczas której samodzielnie budowali ogrodzenie i urządzenia obozowe z drewna. Uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, leśnych grach terenowych i w zwiadach po okolicy. Harcerze w ramach zdobywania harcerskich sprawności podejmowali się różnych wyzwań, na przykład: spędzali dobę w szałasie, w lesie z dala od zabudowań i bez dostępu do jakiejkolwiek elektroniki. Odbywały się zajęcia programowe z udziałem Państwowej Straży Pożarnej ze Świnoujścia oraz żołnierzy z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa.

Harcerze uczestniczyli w wielu wycieczkach. Wchodzili na sam czubek latarni morskiej i zwiedzali Park Miniaturowych Latarni w Niechorzu, byli przy ruinach kościoła w Trzęsaczu, jechali koleją wąskotorową, szli pieszo z Łukęcina do Pobierowa. W czasie wolny plażowali i grali w różne gry sportowe.

Przy harcerskich ogniskach wsłuchiwali się w gawędy i śpiewali harcerskie piosenki. Przy ogniu dwoje dorosłych harcerzy ze Stargardu składało Zobowiązanie Instruktorskie w obecności instruktorów z Chorągwi Zachodniopomorskiej. Paru młodszych harcerzy złożyło Przyrzeczenie Harcerskie i odbyła się Obietnica Zuchowa (Znaczek Zucha otrzymała Anna Zygmunt z Międzyzdrojów).

Podsumowując krótko! Pobyt na obozie harcerskim w Łukęcinie, każdemu się podobał, był tak zadowalający, że harcerze już tęsknią za obozowym klimatem i czują niedosyt. Chcieliby jeszcze raz powtórzyć taką wakacyjną przygodę! Mamy wszyscy nadzieję, że każdy poznał swoje możliwości i nowe perspektywy na kolejny czas wspólnych spotkań, czyli na Zlot Chorągwi Zachodniopomorskiej w Świnoujściu. A ten już niedługo!

Czuwaj!
pwd. Tomasz Rychłowski
34 DH „Orlęta” im. Orląt Lwowskich
w Międzyzdrojach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *