O programie na Lato 2020

We wtorek 12 maja odbyło się kolejne, zdalne spotkanie władz samorządowych Międzyzdrojów z branżą turystyczną kurortu. Tematem była prezentacja założeń działań promocyjnych gminy w czasie pandemii pod nazwą Międzyzdroje Program Lato 2020. Program przedstawił burmistrz Mateusz Bobek , a przedstawiciele branży zgłaszali swoje opinie, wnioski i sugestie wyrażając generalnie swoje uznanie oraz poparcie dla zaprezentowanego w zarysach opracowania.

Ostatni weekend pokazał, że przy natłoku przyjazdów wypoczywających w Międzyzdrojach i częstym braku u nich maseczek wzrasta zagrożenie związane z koronawirusem. Jeśli jednak nie uratujemy tego sezonu letniego to jesień i zima będzie dla nas dramatyczna, a dla niektórych będzie oznaczać koniec działalności. Optymistyczne jest to, że Program 1000+ jest coraz bliżej wprowadzenia w życie, a do tego brak możliwości wyjazdu za granicę powoduje wzrost zainteresowania wypoczynkiem Polaków w kraju. Rodacy planują odpoczywać na łonie natury w mniejszych miejscowościach. Teraz rozpoczyna się już walka o każdego klienta .Oficjalny sezon w Międzyzdrojach chcemy rozpocząć już 20 maja. I chcemy jako pierwsi zaproponować bezpieczną plażę– mówił na wstępie burmistrz Mateusz Bobek – Chcemy wesprzeć naszych lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym czasie kampanią promocyjną. To najlepszy sposób by wyrwać największą część tego sezonowego tortu. Międzyzdroje mają swoją markę i musimy się skupić nad promowaniem dłuższych przyjazdów, a nie tylko weekendowych po których pozostają tylko śmieci. – dodał burmistrz.

W dalszej części burmistrz M. Bobek mówił o planowanej i już prowadzonej promocji Międzyzdrojów  w telewizji ogólnopolskiej w TVN, TVN24 przy Prognozie Pogody i TVP, Podkreślał wykorzystanie Onetu, fb, Instagramu, You Tube,  socjal mediów, blogerów zajmujących się podróżami, kampanii radiowych i banerów reklamowych w niektórych miastach. Zapowiadał  filmy  video, serie filmików do internetu, krótkie spoty telewizyjne. W tych działaniach będzie pokazywane piękno gminy, urok bezpiecznych i wygodnych Międzyzdrojów, czyli wszystko to czym możemy się pochwalić. Burmistrz podkreślał także znaczenie pomysłu pierwszej w Polsce bezpiecznej plaży. To będzie plaża sektorowa, a dla tych dla których bardziej liczy się nieograniczona swoboda jest miejsce na szerokiej międzyzdrojskiej plaży w kierunku gazoportu. Zapewnił także o rozszerzeniu terenów parkingowych oraz aplikacjach o dodatkowe środki z Euroregionu Pomerania, moście porozumienia z sąsiadami z Niemiec i promocji na granicy z Czechami.

Gestorzy bazy turystycznej  pozytywnie ocenili podejmowane i planowane działania. Efektem były już telefony od klientów po ostatnim krótkim występie burmistrza w TVN. Mówili, że bardzo ważna jest bezpieczna plaża i aplikowanie o środki zewnętrzne. Zwracano uwagę na to aby w promocji nie zapomnieć o Wicku, Wapnicy i Lubinie. Podkreślali, jak ważny jest klient pozostający dłużej i sugerowali, że może należy ich szczególnie doceniać i obdarzać jakimiś bonusami. Podkreślano aby z komunikatów związanych z epidemią wykluczyć zwrot „Zostań w domu” i aby zastąpić to czymś bardziej pozytywnym. Wnioskowano o rozważenie wprowadzenia miejskiej komunikacji ekologicznej w stronę ul. Gryfa Pomorskiego Las. Pojawiły się optymistyczne głosy, że spływają już rezerwacje na czerwiec, a te na lipiec i sierpień są póki co utrzymane.

Może zatem wbrew obawom nie będzie aż tak źle z sezonem 2020, a planowane działania z pewnością wspomogą branżę turystyczną a zarazem w efekcie i budżet gminy zagrożony w sytuacji kryzysowej.

Sekretarz Gminy – Adam Szczodry

 

 

To top