14-07-2016 » Powiat i region

O gospodarce w Szczecinie

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ odwiedzili w środę Szczecin.

Ministrowie i wicemarszałek spotkali się m.in. z przedsiębiorcami zachodniopomorskimi podczas rejsu po Odrze, gdzie przedstawiono główne założenia tzw. „planu Morawieckiego” i korzyści z niego płynące dla Pomorza Zachodniego. Rozmawiano także o pakiecie #100zmiandlafirm, których celem jest poprawa otoczenia prawnego przedsiębiorstw. Wicepremier spotkał się także ze związkowcami Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia i złożył kwiaty pod pamiątkową tablicą przy głównej bramie Stoczni Szczecińskiej. Po wizytacji terenów stoczniowych wicepremier, minister oraz wicemarszałek wzięli udział w konferencji prasowej poświęconej rozwojowi gospodarki morskiej. Konferencja odbyła się w historycznej świetlicy stoczniowej.

– Dziś na własne oczy zobaczyłem, jaki potencjał ma w sobie stocznia szczecińska – mówił wicepremier Morawiecki – Jestem przekonany, że uda się stocznie odbudować. Ustawa stoczniowa daje nam i przedsiębiorcom takie możliwości.

Wicemarszałek i ministrowie poza koniecznością budowy promów pasażerskich w Szczecinie podkreślili także priorytety w rozwoju Pomorza Zachodniego: rozbudowa infrastruktury drogowej (dokończenie budowy drogi S3 i budowa tunelu w Świnoujściu), udrożnienie Odry i inwestycje kolejowe.

Wizytę zakończyło spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego na temat stanu gospodarki i planów rozwoju na najbliższe lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *