„Nowoczesna pracownia chemiczna w Liceum Społecznym w Dziwnowie. Licealista Adam i jego współpraca z gigantem chemicznym Pol-Aura.”

Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie od nowego roku szkolnego 2020/2021 otwiera dla absolwentów szkół podstawowych trzy kierunki kształcenia, w tym nowość – profil przyrodniczy. Aby umożliwić Ci, drogi uczniu, najwyższą jakość kształcenia z chemii i biologii w zakresie rozszerzonym, zakupiliśmy do naszej pracowni badawczej nowoczesne dygestorium – wyciąg chemiczny, który jest niezbędnym meblem w każdej profesjonalnej pracowni czy laboratorium oraz szafę na odczynniki. Zakup został sfinansowany przez organ prowadzący nasze liceum – Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Edukacji w Dziwnowie. Czyni nas to najlepiej wyposażoną pracownią w całym powiecie kamieńskim.

Chciałbym Ci także powiedzieć o nowej serii filmów edukacyjnych z chemii dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, które będą nagrywane w naszym Liceum przeze mnie, we współpracy z największą firmą chemiczną w Polsce – Pol-Aurą. Seria ta skupia się na przedstawieniu chemii, jako nauki doświadczalnej, dlatego skupię się w niej na przeprowadzeniu eksperymentów. Filmy będą dostępne na serwisie YouTube oraz Facebook, w tym na profilu naszej szkoły.
Zapraszam do naszego Liceum
Przewodniczący SU Zarembiacy
Adam Matlak
To top