Nowa siedziba dla ratowników medycznych w Szczecinie.

 Zakończyła się budowa stacji przy ul. Duńskiej

Nowa siedziba WSPR w Szczecinie przy ul. Duńskiej 1 jest już gotowa. Oprócz wygodnych pokoi dla ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek, znajdują się tu także m.in. biura, magazyny, garaż dla ambulansów oraz myjnia z pomieszczeniem do dezynfekcji karetek. W piątek, 30 kwietnia 2021 roku nastąpi uroczyste otwarcie obiektu. W wydarzeniu uczestniczyć będzie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Budowa nowej siedziby stacji pogotowia w północnej części miasta zakończyła się o blisko dwa miesiące wcześniej niż pierwotnie zakładano. Na ponad 4800 m2 powstał dwukondygnacyjny budynek. Nowoczesna infrastruktura to przede wszystkim doskonałe i komfortowe warunki pracy dla ratowników medycznych. Pierwsze zespoły zostaną tu przeniesione z bazy przy al. Wojska Polskiego już na początku maja.

Koszt inwestycji wyniósł 17 mln zł, z czego blisko 6,5 mln zł to środki Urzędu Marszałkowskiego. Ulica Duńska 1 to jeden z dwóch nowych adresów dla zachodniopomorskiego pogotowia w Szczecinie. WSPR prowadzi aktualnie inwestycję przy ul. Twardowskiego.

Otwarcie nowej stacji WSPR w Szczecinie

Piątek, 30 kwietnia 2021 roku, godzona 9:30

Szczecin, WSPR, ul. Duńska 1

(spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego)

POLECAMY WYDARZENIE PAŃSTWA UWADZE.

Łukasz Jucha

Biuro Prasowe

Gabinet Marszałka

To top