15-02-2016 » Golczewo, Powiat i region

Noc Czytania w Wysokiej Kamieńskiej

W poniedziałek 1 lutego br. uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej wyposażeni w ulubione książki, koce, śpiwory, latarki, poduszki i przytulanki przybyli do swojej placówki o innej niż zwykle porze, ponieważ o godzinie 20.00. Wtedy rozpoczęła się Noc Czytania. Celem imprezy było popularyzowanie czytania i pokazanie, że może ono być ciekawym sposobem spędzania czasu.

Feryjne spotkanie rozpoczęło się zabawami integracyjnymi i relaksującymi. Następnie każdy uczeń krótko przedstawił przyniesioną przez siebie książkę oraz przeczytał wybrany fragment. Prezentowane pozycje dotyczyły różnych tematów świadczących o bogactwie zainteresowań młodych czytelników. Ta część spotkania cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. Każdy starał się wypaść jak najlepiej, zaś najbardziej zaangażowali się najmłodsi, którzy przez starsze koleżanki i kolegów zostali nagrodzeni gromkimi brawami za wysiłek włożony w piękne czytanie. Po spożyciu słodkiego poczęstunku grupa młodsza i starsza udały się do swoich sal, w których grano w gry planszowe. Część dzieci tworzyła ilustracje przygód ulubionych bohaterów książkowych. Potem opiekunki panie Agnieszka Jasik i Małgorzata Kowalewska głośno czytały książki wybrane przez uczniów, którzy słuchali ich wygodnie rozciągnięci na materacach. Czytanie głośne rozpoczęło się przy świetle lamp, a zakończyło przy latarkach.  Około północy przyszedł czas na oglądanie filmów, które powstały na podstawie książek. Grupa młodsza wybrała ekranizacje baśni, zaś starsi powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” oraz F. H. Burnett „ Tajemniczy ogród”.

Najwytrwalsi uczestnicy Nocy Czytania obejrzeli filmy do końca i nad ranem usnęli. Nocne atrakcje w szkole tak wyczerpały młodych miłośników książek, że o godzinie 7.00 niewielu z nich udało się od razu dobudzić. W regeneracji sił przed porannym powrotem do domu pomogła ciepła herbata i drożdżówki z serem.

UM Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *