26-01-2019 » Powiat i region

Nietrzeźwy kierowca autobusu z zatrzymanym prawem jazdy

W związku ze zbliżającym się zimowym wypoczynkiem i akcją „Bezpieczne Ferie 2019”, policjanci ruchu drogowego kamieńskiej komendy prowadzą kontrole autokarów i kierowców przewożących dzieci. Dzięki tym działaniom udało się zapobiec być może tragedii – funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę autokaru. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w trakcie zimowego wypoczynku, jest naszym priorytetem. Istotnym elementem są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim: trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Właśnie podczas jednej z takich kontroli, 25.01.2019 r. (piątek) w Golczewie, policjanci z kamieńskiej „drogówki” zatrzymali nieodpowiedzialnego, 53-letniego kierowcę autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Mieszkaniec powiatu gryfickiego miał w organizmie prawie promil alkoholu! Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie za swoje zachowanie.

Zgodnie z art. 178a. (Kodeksu karnego)

§1. „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

sierż. Aleksandra Berenda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *