09-05-2016 » Powiat i region

Nietrzeźwi wandale zatrzymani

Ośmiu wandali zatrzymali wolińscy policjanci. Młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 21 lat dokonali zniszczeń związanych z wywracaniem koszy na śmieci na terenie Wolina. Teraz zajmie się nimi sąd.

W miniony piątek  w nocy, około godziny 1.30, dyżurny kamieńskiej Policji otrzymał informację o zakłócaniu ciszy nocnej przez awanturującą się młodzież w rejonie ulicy Ciasnej w Wolinie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi zauważyli grupę ośmiu młodych mężczyzn oddalającą się w kierunku mariny. Na widok radiowozu wszyscy zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu wpadli jednak w ręce funkcjonariuszy.

Po sprawdzeniu okazało się, że młodociani dokonali szeregu zniszczeń związanych z wywracaniem pełnych koszy na śmieci.  Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymani byli nietrzeźwi. Młodzi mężczyźni, w wieku od 17 do 21 lat, mieli od blisko 0,5 do 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed Sądem. Za zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim  grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *