NIELEGALNE WEJŚCIE DO BUDYNKU ,,BAŁTYK”

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie na portalach społecznościowych i informacyjnych portalach regionalnych nagrań z nielegalnego wtargnięcia do obiektu ,,Bałtyk” położonego przy ul. Bohaterów Warszawy 14 w Międzyzdrojach bez zgody właściciela nieruchomości, informujemy, że osoba, która nielegalnie wtargnęła na teren nieruchomości narażając siebie i swoje zdrowie, dokonała zniszczeń i złamała prawo, dlatego zdarzenie to zostało zgłoszone na policję.
Zgodnie z obowiązującym prawem: Art.193 Kodeksu Karnego ,,Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. Ponadto Art.288 Kodeksu Karnego: ,,Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdolną do użytku podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.
W sezonie letnim 2013 roku na wniosek Burmistrza Międzyzdrojów budynek ,,Bałtyk” został zabezpieczony oraz ogrodzony. Zabezpieczenie oraz niezbędne prace wewnątrz budynku zostało wykonane na koszt i zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Od tego czasu nieruchomość jest regularnie monitorowana a wszelkie powstałe zniszczenia spowodowane na skutek wandalizmu są regularnie naprawiane. Wszelkie działania skupione są na zachowaniu jednego z najpiękniejszych i wartościowych pod względem architektonicznym w Międzyzdrojach budynków, jakim jest niewątpliwe ,,Bałtyk”. W związku z podjętymi przez syndyka próbami sprzedaży nieruchomości zgłaszają się osoby z kraju i zagranicy zainteresowane kupnem budynku.
W trosce o dobro wspólne jakimi są obiekty historyczne na naszym terenie, zwracamy się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Międzyzdrojów i każdej osoby, która będzie świadkiem nielegalnego przebywania osób postronnych na terenie nieruchomości ,,Bałtyk” o zgłaszanie sprawy na policję lub do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Nie pozostawajmy obojętni na bezprawne i bezmyślne akty zniszczeń.
Jednocześnie informujemy, że w dniu 9 lutego 2016 r. ogłoszono 2 przetarg na nieruchomość Bałtyk oraz 2 nieruchomości położone przy ul. Zdrojowej 5 i 5a w Międzyzdrojach. Sprawę sprzedaży nieruchomości prowadzi syndyk masy upadłości Bartosz Stawarski, tel. 888 088 222,mail: syndyk.szczecin@wp.pl O wynikach postępowania będziemy Państwa informować.

Joanna Ścigała
Inspektor ds. promocji i zabytków UM w Międzyzdrojach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *