Nieformalny parking i połamany chodnik w Kamieniu

Od wielu lat w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wysockiego naprzeciwko sklepu Intermarche był sporej wielkości pusty plac. Plac zarastał trawą i krzakami, Od jakiegoś czasu ten teren zamienił się w dziki, nieformalny parkin.

Dziś teren ten jest skutecznie rozjeżdżony przez koła licznie tutaj parkujących aut, a w okresach deszczowych, jest tam błoto. Ten dziki parking to błahostka i malutki pikuś. By wjechać na ten dziki parking niestety trzeba przejechać przez chodnik, który – co nie dziwi, dziś to tylko z nazwy jest chodnikiem. Połamane płytki chodnikowe, liczne w nim braki są dziś postrachem dla przechodniów. .

Pewna napotkana pani z tego osiedla twierdzi, że była świadkiem, jak starsza kobieta na tym nieszczęsnym połamanym chodniku przewróciła się i złamała rękę. I co gorsza, nie chciała przy tym jakiegoś rozgłosu. Niestety nie jest to odosobniony przypadek stracenia równowagi w tym miejscu. Podobnych zdarzeń było wiele, które na szczęście skończyły się na potłuczeniach i ogólnym psioczeniu.

W tym miejscu rodzi się pytanie, co z tym nieszczęsnym parkingiem ma być dalej. Jeśli ma być dalej parking do należało by rozwiązać sprawę chodnika, To zadanie własne gminy i najwyższy czas by Burmistrz Kuryłło wziął się za robotę. W tej sprawie wskazany jest pośpiech gdyż ciąg chodnika wzdłuż ulicy Wysockiego jest uczęszczany dość często i strach pomyśleć o mieszkańcach Kamienia Pomorskiego przechodzących w tym miejscu po zmierzchu. O nieszczęście tu będzie nietrudno.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *