24-02-2016 » Powiat i region

Nasze główne grzechy dietetyczne

Mamy zimę i często w tym okresie czasu zaniedbujemy nasze ciało, zapominając przy tym o ruchu i jak najbardziej zdrowym odżywianiu się. Ukryci pod grubą warstwą odzieży pozwalamy sobie na większy luz. Jednak pamiętać musimy, że zbliża się oczekiwana przez wszystkich wiosna, a potem lato. Przychodzi więc czas na to, by chować z wolna nasze grube swetry, ciepłe i obszerne płaszcze. Zaczynamy się ubierać nieco lżej odsłaniając naszą sylwetkę.
Przypominamy zatem listę siedmiu największych grzechów dietetycznych. A oto one:

Alkohol to też kalorie…
Dla przykładu; margarita i martini to już 175 kcal, kieliszek wódki to kolejne 95 kcal, lampka wina – 125 kcal. Poza tym naukowcy dowiedli, że alkohol pity do jedzenia zwiększa w dużej mierze nasz apetyt.
Brak śniadania…
Przychodzi godzina 11, a my jeszcze nie zjedliśmy śniadania. To może znaczyć, że nie jadło się od około 15 godzin. Takiego czegoś nasze organizmy po prostu nie znoszą.
Jedzenie typu fast food…
Badania wykazują, że osoby które jadają w fast – foodach więcej niż dwa razy w tygodniu, przytyli więcej nawet o około 5 kg, niż ci, którzy w tym czasie jadali w fast – foodach raz w tygodniu.
Uważajmy na produkty typu light…
Jeśli coś jest niskokaloryczne i light to nie znaczy od razu, że można zjeść tego całe mnóstwo i przy tym nie przytyć.
Brak ruchu…
Nie wykręcajmy się, że nie znajdujemy nawet godziny w całym tygodniu na długi i przyjemny spacer. Nawet już 10 minut szybszego marszu każdego dnia dobrze zrobi naszemu organizmowi. Ale pamiętajmy też, że jest to minimum.
Brak kontrolowania wagi…
Ważenie się powinno być dla nas tym samym co mierzenie ciśnienia, bo chodzi o nasze zdrowie. Najlepiej więc ważyć się rano zwykle 1 – 2 razy w tygodniu.
Nieliczenie kalorii…
Czy do9jadamy po dzieciach? Smakujemy posiłki podczas gotowania? Sięgamy w odruchu po garść orzeszków siedząc wygodnie przed telewizorem? Takie sposoby, a więc i małe grzeszki wykonywane każdego dnia mogą nam dodać w każdym miesiącu dodatkowe pół kilo wagi!

Oprac. na podstawie internetu Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *